به گزارش برنا از اراک، دری نجف آبادی به مناسبت روز خبرنگار (17 مردادماه)، افزود: استکبار جهانی با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای، عرصه مجازی و شبکه های اجتماعی در صدد تخریب و تضعیف عملکرد نظام اسلامی است و خبرنگاران باید در این شرایط با معرفی کارنامه درخشان انقلاب اسلامی نقشه شوم دشمن را خنثی کنند. 
وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ساختار حاکمیت دینی و الگوپذیری از ائمه معصومین(ع) و موازین قرآن کریم به عنوان نماد مردم سالاری دینی در همه جهان بی نظیر است و صیانت ازارزش های آن در گرو پشتیبانی همه جانبه آحاد ملت به خصوص اصحاب قلم، نخبگان و صاحب نظران است. 
امام جمعه اراک اظهار داشت: خبرنگاران باید شرایط کشور در همه بخش های نظامی، اجتماعی، فرهنگی، پزشکی، بهداشتی، آموزشی و اقتصادی پیش از انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده و با ارائه گزارش عملکرد تفاوت فاحض این بخش ها را با شرایط قبل از انقلاب اسلامی بیان کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: خبرنگاران باید بر اساس مواضع جمهوری اسلامی حرکت کنند و از انتشار اخباری که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد خودداری کرده و در راستای ایجاد آرامش در جامعه گام بردارند.
وی افزود: خبرنگاران با سلاح علم، دانش و منطق و بدون حب و بغض عملکرد دستگاه ها را مورد ارزیابی قرار می دهند و در صورت مشاهده ضعف و کم کاری با نقد منصفانه، مدیران را آگاه می کنند.
امام جمعه اراک افزود: مدیران دستگاه های دولتی و خصوصی نیز باید بدانند که نقد منصفانه زمینه ساز اصلاح جامعه است و نه تنها نباید از نقد بهراسند بلکه باید ابا استقبال از آن ضعف را با سرعت بیشتری اصلاح کنند.
وی یادآوری کرد: خبرنگاران دارای اندیشه و هویت مستقل هستند و هرگز اسیر جناح بازی های سیاسی نمی شوند و با انتشار اخبار صحیح دین خود را به کشور ادا می کنند.