به گزارش برنا آذربایجان غربی این مسابقات با حضور ۳۳ تیم در قالب هشت گروه چهار و پنج تیمی از روز سه شنبه /۱۵ مرداد ماه/ در زمین های ساحلی شماره یک و شماره ۲ فدراسیون والیبال آغاز شده بود.

در این مسابقات تیم والیبال ساحلی نوجوانان ارومیه در دیدارهای مقدماتی با پیروزی مقابل اصفهان، بوشهر و سمنان به مرحله یک هشتم نهایی رسید و در این مرحله نیز با عبور از سد اصفهان و گلستان ۲ راهی مرحله نیمه نهایی شد و سپس با برتری مقابل گلستان ۶ به فینال راه یافت.

در بازی رده بندی این رقابت ها تیم های مازندران ۲ و گلستان ۶ به مصاف هم رفتند که در پایان نماینده مازندران با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست یافت و به عنوان سومی این رقابت ها رسید.

خرداد ماه امسال برای نخستین بار مسابقات والیبال ساحلی زیر نور مصنوعی با حضور ۱۲ تیم از استان های مختلف کشور در زمین های والیبال ساحلی مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری ارومیه برگزار شد.

حضور محمدرضا حضرت پور و سالار غنی دل ۲ ساحلی باز ملی پوش ارومیه ای در نخستین دوره رقابت‌های والیبال ساحلی قهرمانی جوانان زیر ۱۸ سال ۲۰۱۶ آسیا و انتخابی جهان در شهر وینتاین لائوس و چندین دوره قهرمانی ایران از افتخارات ورزشکاران این شهر در سطوح ملی و بین المللی است.