به گزارش برنا از اراک، «محمد حلاجیان» افزود: یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از 17 تا 20 مهرماه سال جاری در شهر نیم ور برگزار می شود و برای این رخداد 20 فعال حوزه سنگ از ترکیه، 20 شرکت از چین، 10 واحد معدنی از برزیل، 6 شرکت از کشورهای روسیه و اسپانیا و پنج شرکت نیز از هند اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهارداشت: شرکت های کشور چین و ترکیه جانمایی خود را برای حضور در نمایشگاه یازدهم انجام داده اند و به احتمال زیاد شمار شرکت کنندگان خارجی این نمایشگاه تا 70 واحد نیز افزایش خواهد یافت.
حلاجیان گفت: انجمن های تخصصی پاکستان، افغانستان، ترکیه، روسیه، چین، هند و برخی کشورهای اروپایی در این نمایشگاه حضور دارند و دعوتنامه برای حضور اتاق بازرگانی کشورهای عمان، کویت، قطر، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، برزیل، مصر، آذربایجان و عراق نیز ارسال شده است.
مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: داشتن فضایی مناسب برای نمایش سنگ های کوپ معادن از مهمترین ویژگی های نمایشگاه سنگ نیم ور محلات است. 
حلاجیان اظهارداشت: 20 هزار تن سنگ کوپ، 500 معدن فعال و صادراتی کشور در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.
وی افزود: کمپین 500 معدن صادراتی کشور نیز از اوایل تابستان فعال شده و در این زمینه اطلاع رسانی می کند. 
مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران توضیح داد: نشست هایی با خانه معدن آذربایجان غربی و شرقی برای حضور حداکثری سنگ کوپ معادن کشور در این نمایشگاه برگزار شده و همچنین مسئولان این نمایشگاه در چهارمین همایش نقش معدن در توسعه کشور در استان یزد شرکت کردند. 
حلاجیان ادامه داد: همایش خانه های معدن کل کشور در مردادماه جاری در شهرستان محلات با هماهنگی رئیس خانه معدن ایران انجام شده تا از این طریق معدنکاران کشور برای حضور در نمایشگاه دعوت شوند. 
وی تصریح کرد: مسئولان نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نمایشگاه سنگ تهران که از 28 الی 31 تیر ماه برگزار شد حضور داشتند و با فعالان صنعت سنگ ایران و تجار و بازرگانان بین المللی برای حضور حداکثری دعوت کرده اند. 
مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران افزود: برای افزایش صادرات سنگ با انجمن های تخصصی پاکستان، افغانستان، ترکیه، روسیه، چین هند و برخی کشورهای اروپایی مذاکره و از آن ها دعوت شده تا در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور یابند. 
حلاجیان تصریح کرد: افزایش حضور تجار و بازرگانان بین المللی در نمایشگاه سنگ ایران نیز با جدیت پیگیری می شود و در همین راستا با اتاق بازرگانی کشورهای عمان، کویت، قطر، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، برزیل، مصر، آذربایجان و عراق رایزنی شده است. 
وی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت برای آیین گشایش نمایشگاه بین المللی نیم ور محلات دعوت شده است و قول مساعد داده تا در این آیین حضور یابد. 
مدیراجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: مسابقه بین المللی داستان کوتاه، عکس، کارتون و خطاطی با موضوع سنگ در این نمایشگاه برگزار می شود. 
حلاجیان افزود: تاکنون حدود 200 هنرمند از40 کشور دنیا آثار خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده اند و هنرمندان ایرانی نیز حضور پرشوری دارند. 
وی بیان کرد: نتایج این مسابقه در 31 شهریور سال جاری اعلام می شود و جوایز این مسابقه در روز اختتامیه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اهدا خواهد شد.