به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ سردار " مومنی" روز یکشنبه در حاشیه سفر به لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سالانه به منظور نظارت بر فعالیت ها، سفرهایی به استان ها انجام می شود که امروز نیز مرحله نهایی بازرسی از استان لرستان است.

او با بیان اینکه لرستان نسبت به دوره قبل ۴.۵ نمره ارتقاء داشته و عملکرد خوبی دارد، افزود: در این استان، جرایم 22 درصد کاهش و کشفیات در حوزه های مختلف 11 درصد افزایش داشته است .

سردار مومنی  به رضایتمندی ۸۰ درصدی مردم نسبت به عملکرد فرماندهی انتظامی استان لرستان اشاره و گفت: در همه شاخص های امنیتی بهبود داشته ایم ضمن اینکه جرایم عمده و خشن کاهش و کشفیات مواد مخدر، سلاح، قاچاق و غیره نیز افزایش داشته است.

او با اعلام اینکه خوشبختانه امروز از امنیت خوب و قابل قبولی برخوردار هستیم، خاطر نشان کرد: میانگین جرایم در کشور کاهش یافته به گونه ای که ایران ۹۷ امن تر از سال ۹۶ است.

سردار مومنی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از دی ماه سال گذشته با درخواست دولت وارد کار شده و در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور پای کار آمده است، یادآورشد: برخورد با قاچاقچیان عمده در دستور کار ناجا است که در این رابطه چندین باند و افراد اخلال گر که نقش موثری در نابسامانی های بازار داشتند، دستگیر شدند.

اوبا اعلام اینکه نیروی انتظامی برای برخورد با احتکارگران بسیج شده، گفت: در این رابطه، انبارهای بزرگی شناسایی و کشف شده است.

سردار مومنی با تاکید بر اینکه بسیاری از کالاهای کشف شده از انبارهای احتکارگران با حکم قضائی به چرخه اقتصاد وارد شده اند، عنوان کرد: افرادی که ارز دولتی گرفته و کالایی وارد نکرده اند و در صورتی که کالاها را پس از وارد کردن در انبارها نگهداری می کنند، حتما شناسایی، دستگیر و به پرونده آن ها رسیدگی می شود.

او با اشاره به اینکه کنترل میدانی بازار را انجام می دهیم و این اقدام به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: مردم هم باید آرامش خود را حفظ کنند، بخش عمده ای از این نابسامانی ها التهابی است که وجود دارد و بخش کمتری مربوط به مسائلی است که عینیت دارد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: دلال هایی که سکه خریده اند، تلاش می کنند قیمت ها پایین نیاید و شایعات مختلفی را در این رابطه ایجاد می کنند.

سردار اسکند مومنی  با اشاره به اینکه در این شرایط معاندین نظام هم بیکار ننشسته اند و منافقان فراخوان های بسیاری انجام داده اند، تاکید کرد:خوشبختانه مردم به این فراخوان ها توجه نکردند و با هوشیاری بالا جواب رد به آن داده اند، مردم می دانند نعمت امنیت از نعمت های مهم است و قدر آن را می دانند.