به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمد فیضی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت : در گذشته مصوبه غیرکارشناسی و غیرعلمی درباره تعیین سهم حق‌ آبه ارس در بین سه استان آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل تصویب شده که این مصوبه از نظر نمایندگان و مسئولان استان غیر قانونی است.

وی اضافه کرد: حق آبه ارس مطالبه اصلی مردم استان بوده و برای تامین این حق باید بازنگری شود.

فیضی بیان کرد: بسیاری از شهرهای این استان در اثر کمبود شدید آب متحمل خسارت سنگینی شده اند که بخشی از این کمبودها از طریق تسهیم قانونی حق آبه ارس قابل تامین است.

وی درباره تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: تصویب منطقه آزاد در این کمیسیون مراحل سختی را پست سر گذاشت و در این برهه اتفاقات خاصی از سوی برخی نمایندگان در الحاق نمین صورت گرفت که برازنده نبود.

نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مجلس بیان کرد: البته نمین در لایحه دولت نبود ولی در آینده می توان این منطقه را در صورت اتحاد و همدلی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد ، تجاری و صنعتی ملحق کرد.

فیضی گفت: توسعه و راه اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی سبب سرمایه گذاری کلان شده و برخلاف مخالفت برخی نمایندگان مغایر با شعار سال حمایت از کالای ایرانی نیست.

به گفته او، برخلاف اظهار نظرهای غیر کارشناسی درباره توسعه منطقه آزاد تجاری می توان احداث و راه اندازی مناطق آزاد تجاری و صنعتی را در کشور با هدف سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغالزایی توسعه داد.

نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این طرح یکی از مطالبات اصلی مردم استان بوده و نمایندگان مجلس توجه ویژه ای به تصویب نهایی آن دارند.

وی بیان کرد: منطقه آزاد تجاری به عنوان یکی از مهم ‌ترین زیرساخت‌ های توسعه استان اردبیل بوده و با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌ جانبه ، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود و در این راستا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تا تصویب قطعی آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری و صنعتی برای استان ‌های مرزی و کمتر توسعه ‌یافته مانند اردبیل به عنوان یک محرک قوی در جهت رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی لایحه پیشرفت و توسعه اقتصادی در استان اردبیل حاصل شود.

حق آبه ارس و منطقه آزاد تجاری و صنعتی جزو مطالبه اصلی مردم استان اردبیل است.