به گزارش خبرگزاری برنا ؛ حسن صومی  گفت : بر این اساس نرخ خام حاصل از ازدواج در استان کردستان 8.4 در یک هزار بدست آمده است.

وی با بیان اینکه در این مدت بیشترین نرخ ازدواج مربوط به شهرستان قروه و کمترین مربوط به بانه است، افزود: میانگین سن ازدواج مردان 29 سال و زنان نیز 24 سال ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان همچنین با اشاره به ثبت یک هزار و 181 واقعه طلاق در چهار ماه نخست امسال تاکید کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 10 درصدی روبرو است.

وی نرخ خام حاصل از طلاق را 2.2 در یک هزار اعلام کرد و یادآور شد: در این مدت قروه بیشترین و شهرستان های بانه و سروآباد کمترین تعداد ثبت طلاق را در استان داشته اند.

صومی میانگین سن طلاق در میان مردان را 34 سال و در میان زنان 29 سال اعلام کرد و گفت: امسال 18 درصد از طلاق های انجام شده در میان زوجین با کمتر از یکسال زندگی مشترک اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: با توجه به تاثیر عواملی نظیر گردش ماه های قمری، مقایسه آمارهای ازدواج و طلاق در دوره های زمانی چند ماهه و کمتر از یکسال با مدت مشابه سال قبل، لزوما بیان کننده سیر تحولات این دو رویداد نیست.