به گزارش برنا،بهمن حسین زاده با اشاره به مسافرت تعداد زیادی از شهروندان اردبیلی به استان وان کشور ترکیه اظهار داشت:  با شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه های گردشگری وان، نسبت به معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های سرمایه گذاری استان اردبیل در ترکیه اقدام خواهیم نمود.

وی افزود: علاوه بر پتانسیل های موجود در بخش های گردشگری، کشاورزی و صنعتی در استان اردبیل برای انجام مبادلات اقتصادی با استان وان ترکیه؛ به علت برخورداری از مرز و گمرکات مجهز و شبانه روزی امکان بازصادرات کالاهای تجار ترکیه ای از مرز بیله سوار استان اردبیل وجود دارد.

حسین زاده ضمن اعلام موافقت استان اردبیل برای توسعه روابط اقتصادی و اجتماعی با وان ترکیه؛ از اتاق بازرگانی؛ شرکت های گردشگری و نمایشگاهی استان خواست تا نسبت به برنامه ریزی برای افزایش مبادلات با کشور دوست و همسایه ترکیه اقدام نمایند.

در این دیدار معاون استاندار وان نیز ضمن دعوت از مقامات استان اردبیل برای سفر به وان، از آمادگی کامل مقامات کشور متبوع خود جهت افزایش مبادلات و مراودات اقتصادی و اجتماعی بین دو کشور خبر داد و از پیشنهاد استانداری اردبیل برای معرفی جاذبه های گردشگری و اقتصادی استان اردبیل در استان وان و حضور گردشگران ترکیه ای در استان اردبیل استقبال کرد.

ایساک چنار ظرفیت های بخش گردشگری استان اردبیل را بسیار بالا دانست و گفت: در دو روز اقامت در این استان متوجه جاذبه های مختلف این استان شدیم و لازم می دانیم در راستای منافع مشترک دو استان گام برداریم.

در پایان این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی بخش خصوصی دو طرف با امضاء تفاهم نامه ای برای گسترش روابط گردشگری و اقتصادی اقدام نمایند.