به گزارش خبرگزاری برناازلرستان، حبیب‌اله خجسته پور روز یکشنبه  در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهارکرد: آب منطقه‌ای مکلف به انجام تعهد ساخت مدرسه در روستای گوشه شهرستان درود است و باید پاسخگوی عدم حضور در این جلسه باشد؛ مدیری که توانایی انجام کار ندارد نباید قول بدهد.

او با اشاره به اینکه در بحث تغییر کاربری اماکن آموزشی،  کاربری‌های ساختمان‌های نهضت سوادآموزی منطقه بیران‌شهر مورد تصویب قرار می‌گیرد، افزود: معاون عمرانی استاندار تکلیف مصوبات شورای آموزش و پرورش را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

خجسته پور  با طرح این سوال که آیا می‌شود بخشی از یک فضای آموزشی را تغییر کاربری داد یا خیر، تصریح کرد: باید استعلامات لازم در این خصوص صورت گیرد چراکه عموما تغییر کاربری در خصوص کل مساحت یک زمین جامعیت دارد.

او به تصویب ساخت مدارس شبانه‌روزی بروجرد و بیر‌ان‌شهر اشاره و با ذکر این مطلب که توسعه راه‌ها و وسایل نقلیه موجب کاهش استقبال دانش‌آموزان از مدارس شبانه‌روزی شده است، خاطر نشان کرد: در مدارس شبانه‌روزی باید به‌دنبال بهره‌وری در مدارس شبانه‌روزی باشیم.

خجسته پور بر صرورت مرمت و توسعه کانون فرهنگی و تربیتی ادب خرم‌آباد تاکید و با ذکر این مطلب که این کانون فضایی نوستالوژیک دارد، گفت: دوران اوج این کانون در حوزه‌های هنری و موسیقی بود و احیای کانون ادب حفظ یک اثر تاریخی است این در حالی است که مزیت کانون ادب مرکزیت است.

اوضمن اشاره  به عدم تعریف فرهنگسرا در چارت آموزش و پرورش ،یادآورشد: طرحی به عنوان طرح توسعه برای کانون فرهنگی تربیتی ادب تعریف شود و در این طرح توسعه ساختمان قدیمی کانون و تجهیز آن شود و اولویت بعدی الحاقات این کانون در دستور کار قرار گیرد.

خجسته‌پور بیان کرد: درصورت تامین زمین و احداث ساختمان هنرستان ورزشی دخترانه این ساختمان در اختیار کانون ادب قرار گیرد.

او با تاکید برضرورت تهیه طرح دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد یادآورشد: هفته گذشته نتایج کنکور اعلام شد که موجب نگرانی‌هایی در استان گردید ودستور کار اصلی شورای آموزش و پرورش بررسی وضعیت استان در کنکور باشد.