به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛حبیب الله خجسته پور روز دوشنبه در گفت وگو با رسانه ها با بیان اینکه  این اجلاس هرساله با همکاری صداوسیما و مشارکت استانداری به میزبانی یکی از  استان‌ها برگزار می‌شود ،اظهار کرد: در این اجلاس  هر ساله در در روزهای منتهی به ایام  محرم  از افرادی که سابقه طولانی در شعر ومداحی امام حسین (ع) دارند در قالب اجلاس پیرغلامان تقدیر صورت  گرفته وهمچنین پرچم متبرک اباعبدالله الحسین(ع) به استان میزبان سال آینده اهدا خواهدشد.

او با بیان اینکه  عصر سه‌شنبه مراسم استقبال در گلزار شهدا و همچنین همایش چهارشنبه در حسینیه ثارالله با حضور رئیس رسانه ملی آغاز می‌شود،افزود:آیین  اختتامیه این اجلاس نیز  پنجشنبه شب ساعت 21 در باغ گلستان واقع در  قلعه فلک‌الافلاک با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

خجسته پوراز حضور 200 پیرغلام ونمایندگان 20 کشور اسلامی در این اجلاس خبرداد وتصریح کرد:  در اجلاس شانزدهم یک نفر از لرستان به عنوان پیرغلام پیرغلامان معرفی و تجلیل خواهد شد وهمچنین از خانواده حاج حبیب نیکنام به‌عنوان پیر غلام پیر غلامان تجلیل می شود.

او از برگزاری کارگاه ها ونشست های تخصصی برای مداحان  به وسیله اساتید نیز خبرداد وگفت: در این کارگاه ها ونشست ها راهکارهایی برای  برنامه‌های محرم پیش رو و کاهش آسیب‌های این حوزه ارائه داده خواهدشد.

به گفته خجسته پور در این اجلاس  موئلفه های فرهنگ عزاداری مردم  لرستان  به وسیله پوستربا استفاده از نمادهایی مانند مراسم معروف گل مالی  عاشورا و علم وگلونی در رسومات عزاداری روستاهای استان  استفاده شده است .

معاون سیاسی وامنیتی  استانداری لرستان همچنین یادآورشد: این اجلاس از شبکه 3 رسانی ملی به در تلوزیون وهمچنین به صورت رادیویی  صورت زنده پخش می‌شود وخبرنگارانی از سرتاسر کشور در این اجلاس حضور خواهندداشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: