به گزارش برنا از اراک، مادران عزادار اراکی در این همایش مذهبی با پوشاندن لباس های سیاه و بستن سربندهای سبز یا حضرت علی اصغر(ع) به پیشانی نوزادان خود به یاد 6 ماه امام حسین (ع) بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
در این آیین معنوی مداحان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مرثیه سرایی کردند و مادران عزادار حسینی نیز با خواندن لالایی یاد شهید خردسال مظلوم دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) را گرامی داشتند. 
مادران با چشمان اشک آلود و چهره های غمگین فرزندان شیرخواره خود را بالای سرگرفته بودند و با دل های شکسته برای عاقبت بخیری فرزندان خود دعا کردند.
یک واعظ و مدرس علوم دینی در این آیین گفت: پیامبر (ص) فرمودند فرزند پاره تن پدر و مادر در زمین است و والدین باید تا حد امکان به فرزندان خود محبت داشته باشند.
حجت الاسلام 'هادی هدایت ' افزود: محبت پدر و مادر به فرزند موجب عزت دادن به او می شود و فرزندانی که از محبت والدین برخوردارند، کمتر دچار گناه و آسیب می شوند.
وی بیان کرد: والدین باید از سنین پایین فرزندان خود را با زندگی ائمه اطهار (ع) آشنا کنند.
این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: سنین هفت تا ۱۴ سالگی مهمترین سن تربیت کودکان است که والدین باید همه تلاش خود را برای تربیت صحیح فرزندان خود به کار گیرند.
حجت الاسلام هدایت اظهار کرد: نماز یکی از بهترین راه ها برای دوری از گناه و رسیدن به سعادت است و آموزش نماز نیز باید از سنین پایین به کودکان آموزش داده شود.