به گزارش برنا از اراک، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر افزود: آیین های تاسوعا و عاشورای حسینی و آداب های زیارت این ایام باید به دور از جوسازی، تبلیغات سو و خرافات باشد.
وی بیان کرد: نمایش اقتدار عاشورا، عزت اسلامی است و امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت است.
امام جمعه اراک ادامه داد: نذورات ایام ماه محرم و صفر باید با کیفیت و تقدم بر توزیع بین فقرا، نیازمندان و ایتام باشد و نظافت در سطح خیابان ها مورد توجه جدی قرار گیرد.
آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنانش به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: گرامیداشت این هفته در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و همه نیروهای نظامی، امنیتی، اطلاعاتی کشور و اقشار مختلف جامعه باید برای جهاد در راه خدا، برقراری امنیت، دفاع از حریم اهل بیت (ع) و ولایت، دفاع از حریم جمهوری اسلامی ایران و مقابله با توطئه ها بیش از پیش آماده باشند.
وی عنوان کرد: نیروهای خودفروخته در 2 هفته گذشته در مریوان به سربازان جمهوری اسلامی ایران حمله کردند و 11 نفر از برادران شیعه و سنی این مرز و بوم را به شهادت رساندند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران برای حفظ امنیت کشور شهدای زیادی تقدیم کرده است.
آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: نیروهای مقاومت، اطلاعات، سپاه، ارتش و انتظامی مردانه در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده اند و لانه فساد آنها را در هم شکستند و برخی از جنایتکاران را به چوب اعدام کشاندند که این اقدام ها بسیار مطلوب و به جا بود.
وی تصریح کرد: دشمنان انتظار دارند امنیت کشور خدشه دار شود و از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون توطئه های مختلفی بر علیه جمهوری اسلامی داشته اند اما ملت ایران همیشه بیدار بوده و توطئه ها را خنثی ساخته است.
امام جمعه اراک افزود: ملت ایران باید در برابر جنایتکاران روسیاه بیش از پیش هوشیار باشد و کرد، فارس، عرب و عجم همه جزو ملت ایران هستند و این کشور سرزمین و خانه همه است.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: ملت ایران، دستگاه های امنیتی، قضایی و اطلاعاتی هرگز تن به ذلت نخواهند داد و اجازه هیچ اقدامی را به جنایتکاران، تروریست ها، باندهای قاچاق، فساد و توطئه گران نخواهند داد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: ممکن است در ایام محرم و صفر نیز توطئه هایی داشته باشند که مرزبانان و مسئولان امنیتی باید ضریب هوشیاری خود را چند برابر افزایش دهند.
آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: دولت وظایفی در خصوص مسائل اقتصادی کشور به خصوص در بحث نظارت و قیمت گذاری برعهده دارد و باید هرچه زودتر برخی قیمت گذاری ها در حوزه پتروشیمی، فولاد و کالاهای ضروری ساماندهی شود.
وی گفت: رسیدگی به مسائل اقتصادی جزو وظایف حساس دولت ها است و سازمان های قضایی و تعزیرات حکومتی باید با جدیت وارد شوند.
امام جمعه اراک اضافه کرد: مردم باید باید با قناعت، ساده زیستی و صرفه جویی همه تلاش خود را برای گذر از شرایط کنونی کشور به کار گیرند.
وی گفت: کسبه باید رعایت انصاف داشته باشند و باید با محتکران برخورد قاطع و جدی صورت گیرد و دستگاه های اجرایی و دولت در امور مختلف به موقع تصمیم گیری کنند.