به گزارش برنا، اکبر بهنامجو در نشستی با مدیران رسانه های استان اردبیل گفت : درباره این واگذاری موضع گیری کردم و معتقدم که باید با نگاه کلان به این قضیه نگریسته شود.
وی اضافه کرد: دولت طبق قانون و سیاست های کلی اصل 44 ملزم به واگذاری بنگاه های اقتصادی و تولیدی خود، از جمله کشت و صنعت مغان است ولی این واگذاری نه باید با هر شرایطی باشد.
استاندار اردبیل بیان کرد: خریدار این شرکت باید صلاحیت و اهلیت لازم را داشته باشد، خریدار کشت و صنعت به جز توان مالی باید آشنا و متخصص در امور باشد، بتواند این شرکت را توسعه داده بویژه اینکه در 2 سال اول بتواند تا 50 میلیون دلار صادرات داشته و نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در آن نیز اقدام کند.
بهنامجو بیان کرد: هر گروهی که بخواهد مالک مجموعه کشت و صنعت باشد باید دارای توان مالی و تجربه کافی بوده و متعهد گردد تا تعداد فرصت های شغلی در این شرکت را افزایش دهد.
بهنام جو همچنین افزایش میزان تولیدات دامی ، باغی ، بازسازی ، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صادرات محور کردن این مجموعه را از دیگر شروط واگذاری کشت و صنعت مغان عنوان کرد.
بهنام جو در خصوص اشتغال 20 هزار نفر در سال97 در استان اردبیل نیز گفت: اگر بخواهیم کمر بیکاری 60 هزار نفری موجود در این استان را بشکنیم چاره ای جز کار تیمی و تلاش مضاعف نداریم.
وی بیان کرد: این تعداد اشتغال در سه بخش صنعتی، کشاورزی و گردشگری قابل تحقق است و برای دستیابی به آن پنجره واحد سرمایه گذاری در استان راه اندازی شده است.
استاندار اردببل اضافه کرد: روندی که در حال حاضر در ایجاد اشتغال جوانان در استان وجود دارد امیدوارکننده بوده و دستیابی به اهداف تعیین شده دور از دسترس نیست. 
وی اضافه کرد: در بحث صنعت و تولید ، سرمایه گذاری های خوبی در استان انجام شده و در حالی که در سال گذشته واگذاری در شهرک های صنعتی پنج مورد بوده این تعداد امسال تاکنون به 23 مورد افزایش یافته است. 
استاندار اردبیل با اشاره به برنامه دولت برای توسعه صنایع تبدیلی در استان گفت: استان در زمینه صنایع زنجیره ای عقب مانده و برای جبران آن باید اقدامات اساسی صورت گیرد.
بهنامجو اظهار داشت: برای این منظور زمین های با وسعت 30 تا 40 هکتار برای ایجاد صنایع کشاورزی در شمال استان در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
وی افزود: سرمایه گذاران زیادی برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان متقاضی هستند و با ایجاد منطقه آزاد اردبیل زمینه برای توسعه هر چه بیشتر آن فراهم شده است.