به گزارش برنا،اکبر بهنام جو در این دیدار که در استانداری اردبیل انجام یافت، افزود: تولیدات قابل توجه بخش کشاورزی و اجرای طرح های عظیم آب و خاک و توسعه تولیدات صنعتی ، استان اردبیل را به عنوان یکی از استان های دارای ظرفیت صادراتی تبدیل کرده و شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی با هدف ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی استان فراهم شده است.
وی بیان کرد : ستاد توسعه روابط ایران با عراق و سوریه پتانسیل ها و همتی که در مردم و مسئولان استان وجود دارد را در برنامه ریزی توسعه اقتصادی با این کشورها به طور ویژه مورد توجه قرار دهند.
استاندار اردبیل اظهار کرد : در بخش گردشگری نیز به ظرفیت های بی بدیل مالک هستیم و از همکاری و مشارکت با تجار و صنعت گران عراق استقبال و حمایت می کنیم.
بهنام جو خواستار توسعه روابط در بخش فنی مهندسی ، فعال شدن انجمن های فنی مهندسی اردبیل در عراق و ایجاد شرکت های مشترک و برگزاری نمایشگاه های معرفی و عرضه محصولات تولیدی استان در عراق  شد.
در این دیدار دانائی فر، مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه ضمن تاکید بر وجود بازار مناسب برای صادرات محصولات کشاورزی و باغی مازاد بر نیاز استان اردبیل به کشور عراق؛ از عزم جدی دولت برای توسعه تجارت خارجی و صادرات خبر داد.
وی همچنین با اشاره به جلسه با بازرگانان و تولیدکنندگان استان در اتاق بازرگانی؛ آمادگی کامل این ستاد را برای کمک به بخش های خصوصی استان اردبیل برای حضور در بازار عراق اعلام کرد.