به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا عدالت‌خواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: سازمان پزشکی قانونی یک سازمان مهم و تاثیرگذار در صدور آراء قضایی است.

photo_۲۰۱۸-۰۹-۱۲_۱۲-۰۳-۲۹

 او افزود: اهمیت سازمان پزشکی قانونی با توجه به حساسیتی که دارد برکسی پوشیده نیست، پزشکی قانونی رابطه‌ای مستقیم با امر قضاوت دارد و در دعوای کیفری، مدنی، تعرضات جسمی و عقلی به قضات ما در صدور رأی عادلانه با وجود کار سخت و طاقت فرسا کمک می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت:کار در پزشکی قانونی بر کسی پوشیده نیست، بیش از ۵۰ درصد پرونده‌های کیفری ما جهت ارائه نظر به پزشکی قانونی ارسال می‌شود.

عدالت‌خواه ادامه داد:  برخی افراد انتظار دارند تا در یک شهر کوچک مرکز پزشکی قانونی احداث شود، اما با توجه به اعتبارات و امکانات کم این کار امکان پذیر نیست چرا که این مراکز نیازمند وسائل، مکان و تجهیزات مجهز زیادی است و امکان اینکه در شهرستان های کوچک این امکانات و پزشکان متخصص را به کار گرفت نیست.

او از خدمات مدیرکل سابق پزشکی قانونی کرمانشاه تشکر کرد و افزود: دکتر سلیم خانی هم از چهره‌های سرشناس پزشکی قانونی هستند که حدود ۱۸سال خدمت دارند و قبول این مسئولیت را مهم را دارند برایش  آرزوی موفقیت دارم.