به گزارش خبرگزاری برنا؛ عبدالرازق برزگر قائم مقام پزشکی قانونی کشور  گفت: مشکل جذب وحفظ نیرو در پزشکی قانونی داریم،  باید با تخصیص اعتبارات لازم این پرسنل را حفظ کرد.

او در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه که در سالن اجتماعات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، افزود: سازمان پزشکی قانونی یک ابزار کارشناسی برای دستگاه قضایی است.

دکتر برزگر ادامه داد: وظیفه ما در مرحله اول پاسخ به استعلامات قضایی، سپس پاسخ به استعلامات اداری و پاسخ به ارباب رجوع می‌باشد.

او افزود: در این زمینه تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است، و اعتقاد داریم هنوز به آن چه که ایده‌آل است نرسیده‌ایم.

قائم مقام پزشکی قانونی کشور گفت: برای آنکه یک رأی عادلانه توسط دستگاه قضایی صادر شود، در این خصوص باید نظرات پزشکی قانونی کاملا دقیق، مستند و صحیح باشد.

دکتر برزگر ادامه داد: باید شأن ارباب رجوع حفظ شود، مراجع کنندگان به پزشکی قانونی یا مجروح هستند یا عزیزان‌شان مجروح یا فوت شده است و اگر ساختمانی برای پزشکی قانونی احداث می‌شود برای حفظ شأن مردم است، پرسنل ما کار کردن در شرایط سخت را نیز همچون وقوع زلزله و... انجام داده‌اند.

او افزود: نیروهای پزشکی قانونی از نظر ترکیب انسانی خاص هستند. در جمع پرسنل سازمان پزشکی قانونی ۶۰ درصد تخصص لازم را دارند و ۵۰ درصد پزشک هستند.

قائم مقام پزشکی قانونی کشور گفت: کار کردن در این سازمان دشوار است و ما برای جذب و حفظ نیرو مشکل داریم، باید با تخصیص اعتبارات لازم این پرسنل را حفظ کرد و علاوه بر کمک‌های مرکز نیازمند کمک مسئولین محلی نیز هستیم.

دکتر برزگر در پایان سخنانش از زحمات سه ساله دکتر کمالی قدردانی کرد و برای دکتر خانی به عنوان سرپرست جدید پزشکی قانونی استان کرمانشاه آرزوی موفقیت داشت.

لازم به ذکر است: دکتر آ رتین کمالی، مدیر کل سابق پزشکی قانونی استان کرمانشاه، از این به بعد در آذربایجان شرقی مشغول خدمت می باشد.