به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سید جواد حسینی در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد،گفت: ساماندهی تردد  تاکسی رانی و بی آرتی برای حلقه ی اول حرم مطهر رضوی، همکاری برای آمارگیری دقیق از زائران در ورودی های مشهد توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، عدم صدور مجوز برای خانه مسافرها قبل از صدور مجوز میراث فرهنگی و برخورد قانونی با متخلفان از جمله مواردی است باید در این ایام و دهه پایانی ماه صفر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ارائه ی خدمات توسط سازمان اتوبوسرانی و معاونت خدمات شهری در ایام دهه ی آخر صفر از مشهد تا ملک آباد برای زائران پیاده، ساماندهی و شناسنامه دار کردن ایستگاه های خدمات رسانی به زائران در سطح شهر ، آموزش تاکسی داران و برخی مراکز شهرداری برای ارتقا فرهنگ میزبانی از زائران، از دیگر موضوعات مهم می باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در اختیار قرار دادن تلویزیون های شهری در مناسبت های مختلف، توجه به رفع مشکل هتل داران و سایر بخش های خصوصی در اطراف حرم مطهر ، در اختیار قرار دادن 17 مکان راهنمای زائر به بخش خصوصی، تهیه و تنظیم برنامه ای برای زائران و کردشگران در طول سال نیز باید مورد توجه متولیان امر قرار داشته باشد.

حسینی استفاده از ظرفیت بنیاد پژوهش های شورا برای آینده پژوهی زائران و ارتقا فرهنگ میزبانی و تلاش جهت تحقق سند راهبردی کمی و کیفی زیارت که در آن 10 راهبرد، 37 سیاست ، 140 برنامه و 13 بسته حمایتی و 825 پروژه دیده شده است را ضروری دانست.

وی گفت: باید از توان شورای شهر و شهرداری با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رشد فرهنگ و ارتقا میزبانی در خصوص پر گردن مطلوب اوقات فراغت زائران داخلی و خارجی استفاده کرد.

این جلسه شورا که با حضور مدیران کل امور فرهنگی زائران، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنکی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان مربوطه در آستان قدس رضوی نیز همراه بود با موضوع ساماندهی و ارتقا خدمات رسانی به زائران خارجی تشکیل شد