به گزارش خبرگزاری برنا ؛ سید شهاب‌الدین چاوشی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به میزبانی اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه باید بپذیریم در شرایط عادی قرار نداریم و تولیدگران امروز در صف اول جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند، ابراز داشت: دستگاه‌های نظارتی استان سمنان مسیر حرکت کسب‌وکار مردم را هموار کنند.

وی بابیان اینکه باید ببینیم کدام تصمیم در مقطع جنگ اقتصادی می‌تواند به ما کمک کند، افزود: اکنون با توجه به نگرانی‌هایی که در عرصه نفت خواهیم داشت این مهم می‌طلبد تا در افزایش صادرات متمرکز شویم و از سوی دیگر در برنامه استان بنابراین بود که یک میلیارد دلار صادرات انجام شود که اکنون این فرصت وجود دارد.

ضرورت حمایت از تولید

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه با مقررات پیچیده نمی‌شود در عرصه این نبرد اقتصادی پیروز بود، ابراز داشت: شرایط خاص امروز اقتضای تغییرات و تصمیمات جدید را می‌کند لذا باید تلاش کنیم تا مصوبات قانونی و بخشنامه‌ها را در راستای توسعه کشور بهره گیریم چراکه برخی قوانین نمی‌تواند ثبات برنامه‌ریزی را تضمین کند.

چاوشی بابیان اینکه حمایت از تولید باید در راس امور قرار گیرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه وزرا به صورت مستمر به استان سمنان سفر می‌کنند بنابراین می‌کوشیم تا اطلاعات به صورت درست منعکس شود و در این رستا نیازمند همکاری کارآفرینان و پرچم‌داران بخش تولید برای رونق اقتصادی و انعکاس نظرات آن‌ها به حوزه بالادستی هستیم.

وی افزود: بخش خصوصی امروز در معرض آزمون سختی قرار دارد زیرا باید از نفربه‌نفر اقشار آسیب‌دیده حمایت کنند، شرایط جنگ اقتصادی که امروز درگیر آن هستیم عرصه آزمایش است که باید همه دراین برهه بدرخشند.

صادرات فرصت طلایی برای کشور

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه با فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب دولت در کنار بخش خصوصی خواهیم بود، ابراز داشت: دولت بر حمایت از بخش خصوصی تاکید دارد لذا باید بکوشیم تا قدرت خرید مردم حفظ شود و بر این اساس بسته حمایتی دولت برای کمک به اقتصاد و بهبود معیشت اقتصادی تدوین‌شده است.

چاوشی ضمن ابراز امیدواری از حل مشکلات ارزی، تصریح کرد: باید بتوانیم در زمینه قیمت بنزین اقداماتی را تدارک ببینیم یا برگردیم به سیکل سهمیه‌بندی تا قیمت واقعی با نیاز مردم متناسب شود.

 وی بابیان اینکه باید به فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید نیز توجه شود، افزود: صادرات فرصت طلایی برای کشور ما محسوب می‌شود که اگر بتوانیم صادرات غیر نفتی را رونق دهیم  می‌تواند قدمی برای توسعه اقتصادی کشور محسوب شود و اقتصاد کشور  نیز به ثبات نزدیک‌تر خواهد شد.

ضرورت بهره گیری از بخش خصوصی 

استاندار سمنان بابیان اینکه برای جلوگیری از ورود یک مفسده نباید همه راه‌ها را ببندیم، ابراز داشت: امیدواریم فرهنگ جامعه به سمتی پیش رود که خطا به حداقل برسد لذا به منظور رسیدن این مقصود باید با نظارت و کنترل از کسانی که در این شرایط با سوءاستفاده از موقعیت یا احتکار شرایط را بر مردم سخت می‌کنند، برخورد شود.

چاوشی در ادامه تصریح کرد: ما باید از وجود بخش خصوصی حداکثر استفاده را داشته باشیم واگذاری اصل ۴۴ می‌تواند تحول ایجاد کند اما اقداماتی که درگذشته انجام شد مطلوب نیست زیرا بخشی از نهادها متاسفانه ورود پیداد کردند بخشی دیگر از اقتصاد کشور را بلعیده اند.

وی افزود: آنچه که امروز مسلما ما را در برابر هجمه‌های دشمن رویین‌تن می‌کند همدلی و ازخودگذشتگی است و مردم باید از کسبه پاک دست حمایت کنند که در این رلستا ستاد تنظیم بازار نیز برای دور کردن یاس و ناامیدی بازار را کنترل و نظارت دارد.