به گزارش خبرگزاری برنا ؛ «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نخستین سمینار تخصصی توسعه منطقه‌ای در ایران که باحضور اقتصاددانان و مدیران ملی و منطقه‌ای برگزار شد ، اظهار کرد: اتحاد و وحدت همه دلسوزان ایلامی در استان و خارج از استان رمز توسعه در این منطقه از کشور است که بحمدالله اکنون شاهد این وفاق و همبستگی هستیم .

وی با اشاره به این که امروز برای توسعه نیازمند استفاده از همه ابزارها در بالفعل کردن ظرفیت‌های استان هستیم، گفت: در استان کوچک ایلام ظرفیت‌های بسیار بزرگی در بخش های مختلف نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، مرز مشترک و کنگره عظیم اربعین، جاذبه های گردشگری و ... وجود دارد که برای استفاده مطلوب از آنها نیازمند یک عزم جدی و همگانی هستیم .

سلیمانی دشتکی بر لزوم توسعه صنایع پائین دستی در استان نیز تاکید و تصریح کرد: ما ضمن اینکه به گرمی دست سرمایه‌گذارانی که به ایلام می‌آیند را می‌فشاریم، با حذف بروکراسی و رفع موانع پیش رو، تسهیلات ویژه‌ای نیز برای آنان درنظر خواهیم گرفت .

وی ادامه داد: برای نمونه در راستای تسهیل در کار سرمایه‌گذاران ما پیشنهاد کرده‌ایم پروانه‌های بی‌نام صادر شود تا وقتی اهلیت سرمایه گذار مشخص شد بدون وجود بروکراسی اداری و تلف کردن وقت، سرمایه‌گذار با فراغ بال مشغول اجرای طرح شود .

استاندار ایلام در ادامه به همدلی و وحدت مثال‌زدنی میان مردم و مسئولان استان اشاره و تصریح کرد: امروز در ایلام همه خواستار توسعه هستند و در این راستا در خارج از استان مجمع مشورتی با حضور چهره های ارزشمند ایلامی بنا کردیم و در استان نیز بنا داریم با حضور نخبگان استانی در حوزه‌های مختلف شورایی تحت عنوان شورای توسعه استان تشکیل بدهیم که این مهم می‌تواند در کنار مجمع مشورتی استان بازوی توانای دیگری برای توسعه ایلام  باشد .

سلیمانی‌دشتکی در پایان ضمن ابراز امیدواری در ارتباط با آینده روشن ایلام از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در استان دعوت و از تلاش همه دلسوزان استان از جمله استانداران و نمایندگان پیشین و مسئولان حال و گذشته استان تقدیر و تشکر کرد .

در ادامه این همایش تعدادی از اقتصاددانان کشوری در خصوص توسعه استان صحبت و راهکارهایی را ارائه دادند .

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام در پایان انجمن اقتصاددانان ایران از تلاش‌های ارزنده قاسم سلیمانی دشتکی و عزم جدی او در توسعه استان تقدیر و تشکر کرد.