به گزارش خبرگزاری برنا ؛ سرهنگ رضا عزیزی با بیان اینکه رعایت سرعت مطمئنه می‌تواند از بسیاری از تصادفات جلوگیری کند، ادامه داد: در چند روز اخیر تصادفات بسیاری از جمله تصادف در جاده گنجنامه، جاده فرعی به سمت نوبران، تصادف در گردنه چهاردولی و جاده فرعی در اسلام‌آباد اتفاق افتاده که منجر به مرگ سرنشینان آن شده و علت مهم این تصادفات عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مجاز است.

وی با ابراز ناراحتی از کشته شدن همشهریان بیان کرد: در تصادفاتی که نامبرده شد متأسفانه 5 نفر جان خود را از دست دادند و مجروحان نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

عزیزی با اشاره به انحراف خوروی پراید و سقوط به دره جاده گنجنامه- تویسرکان عنوان کرد: ظهر پنجشنبه 5 مهرماه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه خودروی پراید به دره در جاده گنجنامه داده شد که با بررسی صحنه تصادف به این نتیجه رسیدیم سرنشین این خودرو به علت سرعت بالا در پیچ، کنترل خودرو را از دست داده و به دره سقوط کرده است که متأسفانه سرنشین این خودرو فوت و 4 نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

وی ادامه داد: به علت هزینه گزاف چرثقیل و عدم امکان عبور آن به دره، خودروی این سرنشین همچنان در دره‌ است و امکان جابجایی آن وجود ندارد.

وی تأکید کرد: علت مهم بسیاری از تصادفات منجر به مرگ سرعت غیر مجاز است چرا که سرعت بالا توان کنترل و واکنش به موقع را از راننده خودرو می‌گیرد و بسیاری از تصادفاتی که بر اثر سرعت بالا اتفاق افتاده منجر به مرگ می‌شود و می‌تواند عواقب بدی را به دنبال داشته‌باشد.

رئیس پلیس‌راه استان همدان در پایان به رانندگان توصیه کرد: در هنگام رانندگی به ویژه در جاده‌های فرعی و خاکی سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا بتوانند از حوادث ناگواری چون تصادف و مرگ جلوگیری کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: