به گزارش خبرگزاری برنا از بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل مرتضوی در مراسم بیست و سومین یادواره شهدای ۱۹ شهید والامقام روستای التپه که در حسینیه این روستا برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: شهرستان بهشهر یکی از شهرهایی  است که صدای باشکوه تاریخ را از بطن آن می‌توان شنید، شهری که مهد عالمانی چون هاشمی نژادها، جباری‌ها، کوهستانی‌ها و ایازی‌هاست.

وی افزود: ما شهدا را به همین مقدار می‌شناسیم و می‌بینیم که جانبازی خواب می‌بیند، مادری دلتنگ فرزند شهیدش می‌شود و دختری که بر سر سفره عقد خود، استخوان‌های پدر را به آغوش می‌کشد و ناله می‌زد بابایی خیلی دلتنگتم! شاید نتوانیم آن شرایط را درک کرده و به عظمت آن پی ببریم اما می‌توانیم به رهنمودهای شهدا عمل کنیم.

امام جمعه شهرستان آمل در ادامه به سوره آل عمران مصداق آیه«وَلاَتَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَ َتَا بَلْ أَحْیَآءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون» اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مقام شهید نزد خداوند سبحان بسیار عظیم است و کسی که در راه خدا به شهادت می‌رسد به او مرده نگویید بلکه شهدا نزد خداوند زنده‌اند و روزی می‌خورند.

وی با بیان اینکه زیباترین مرگ، شهادت است، بیان کرد: عزت و سربلندی اسلام ریشه در صبر و استقامت خانواده معزز شهدا دارد و اگر امروز در امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم فقط به برکت خون پاک همین شهدای والامقام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مهمترین شعار امام حسین (ع) در کربلا «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّةِ» بود، عنوان کرد: در آن لحظات حساس امام شعار عزّت و شرافت را سر داد به گونه‌ای که امروزه پس از قرن‌ها جوانان شیعه با الگوگیری از قیام آن حضرت، برابر حکومت‌های ظالمانه به پا خواسته‌اند و مرگ را دراین مسیر، افتخار خود می‌دانند.

وی ادامه داد: امروزه جوانان شیعه در سوریه، بحرین، عربستان، یمن و... با شعار هیهات من الذلة دست به قیام می‌زنند چراکه ماندگاری و عظمت دین هزینه‌های فراوان دارد و امروز به برکت خون امام حسین (ع) و شهدای گرانقدر در کل جهان حرفی برای گفتن داریم.

خطیب نماز جمعه آمل با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) قیام کرد تا اسلام و قرآن بماند، اظهار کرد: اشک‌های امام سجاد (ع) هم بعد سیاسی داشت و هم بعد عرفانی از این جهت که عاشورا را زنده نگه دارد و ماندگاری عاشورا رقم بخورد.

وی تصریح کرد: شهید چه در دنیا و چه در آخرت مقام والایی دارد امشب بر سر سفره شهدا مهمان شده‌ایم و قطعا پیام شهید به همه ماها این است که بزرگ بمانیم و به بزرگی خود افتخار کنیم و بدانیم وعده خدا حتمی ست و کسانی که برای رضایت خدا پافشاری می کنند پیروز میدان هستند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه نگاه رهبری معظم انقلاب نسبت به دشمن شناسی یک نگاه عمیق و ماندگار است، خاطرنشان کرد: ایمان و باورهای دینی مسلمانان همواره مهم‌ترین نقش در پیروزی مسلمانان و حفظ روحیه ایستادگی و مقاومت ملت‌های مورد ستم بوده است و تاریخ گواه خوبی بر این ادعاست که استکبار جهانی و وابستگانش نسبت به انقلاب‌ها و نهضت‌هایی که مبتنی بر مکتب بوده‌اند سخت دشمنی کرده، حیات این انقلاب‌ها را مساوی با زوال و نابودی خود می‌دانند، آنچه که بدخواهان و دشمنان این ملت درپی آن هستند، سلب این انگیزه و ایمان از مردم است.

وی افزود: امام حسین (ع) به ما یاد داد که یارانش، قمر بنی هاشم، علی اکبر و مسلم‌ها و کسانی که در برابر ظالم صفتان تاریخ قد علم کردند و جان خود را در راه حق علیه باطل نثار کردند و بدانید و آگاه باشید خریدار این جان‌ها خداوند سبحان ست و مزدش عزت، آقایی و سربلندی است.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه، تاسوعا آغاز عطشناک نهضت حسینی است و خط سرخ عاشورا با واژه‌های تاسوعا به حقیقت پیوست، عنوان کرد: قیام امام حسین (ع) نمونه بارز و آشکار نبرد حق علیه باطل و یک قیام الهی بود که هر چه زمان می گذرد تبلوری بیشتری پیدا کرده و آموزهای آن روشن تر می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما با همه برتری نظامی جرأت حمله به کشورمان را ندارند، بیان کرد: چون بچه‌های ما در مرزهای سوریه، عراق، یمن و ... در حال جنگ هستند و آنها در کشورهای اطراف اقدام به درگیری غیرمستقیم می‌کنند و این به برکت خون پاک شهدا و شهدای مدافع حرم است و اگر شهدای مدافع حرم در آن کشورها مقابل دشمنان نمی‌ایستادند بی‌تردید باید در مرزهای خودمان و داخل شهرهای ایران با دشمنان می‌جنگیدیم.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: در این برهه حساس از زمان باید با رهنمودهای رهبری فرزانه انقلاب و پیروی از دستورات و منویات ایشان  مسیر ایمان، تقوا، خداباوری، رسیدن به قرب الی الله و رضایت رب العالمین را برای خود فراهم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

حجت‌الاسلام مرتضوی خطاب به سخنان رهبری معظم انقلاب، که پدیده شگفت آور رویش‌های جدید و بیشمار انقلاب اسلامی را در نسل جوان، نتیجه برکت خون شهیدان دانستند، اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود برخی ریزش‌ها از میان قافله انقلاب، رویش‌های فراوان انگیزه‌های جدید و عزم‌های راسخ و آگاه، ملت ایران را اکنون به خط شکن شجاعت و ایستادگی مقابل فزون خواهی سلطه‌گران تبدیل کرده است. برخی افراد به دلایل مختلف از مسیر انقلاب خارج شدند اما به برکت خون شهدا رویش‌های جدید و فراوانی به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه امروز صدها سردار سلیمانی ها داریم، تصریح کرد: اگر کمتر از یک ساعت جوانان ما از مرزهای خاک سوریه بیرون بیایند اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد پس آنان جوانمردانه برای دفاع از حرم حریم ولایت و کیان این مملکت ایستادگی می‌کنند تا ما امروز آرامش و امنیت داشته باشیم و این مسئله را فراموش نکنیم که دشمنان ما فقط داعشی‌ها و تکفیری‌ها نیستند بلکه آمریکا، اروپا و این درهم و دلارهاست.

حجت‌الاسلام مرتضوی در پایان گفت: در این شرایط سخت و حساس دشمن شناسی بسیار دشوار است زیرا دشمن گاهی در مسند حکومت و خلافت و گاهی در لباس دوست ظاهر می‌شود، آگاه باشیم دشمن با حربه‌های زیادی می‌خواهد بنیان خانواده و ایمان ما را تضعیف کند مراقب حیله‌های نامحسوس دشمن از طریق فضاهای مجازی باشیم که مبادا گرفتار دام کثیف دشمن شویم و دل آدمی که منزلگاه خداست با نام و یاد خودش در قلب هایمان ساری و جاری کنیم چرا که او بخشنده مهربان است.

گفتی است بیست و سومین یادواره شهدای روستای التپه ‌بهشهر با حضور مسئولین لشکری، کشوری، استانی و شهرستانی در حسینیه این روستا برگزار و در پایان با نوای دلنشین مداحان اهل بیت آقایان ساداتی و کریمی تبار این مراسم خاتمه یافت.

photo_2018-10-09_14-25-44

photo_2018-10-09_14-26-32