به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان که خود وی را می توان اولین مدیرکل دهه شصتی استان خراسان رضوی به حساب آورد در اولین انتصاب خود، محمدرضا بدیع زادگان، جوان دهه شصتی و دانشجوی دکترای علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد را به عنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس منصوب کرد. بدیع زادگان پیش از این رییس این اداره در کاشمر بود که در مدت مدیریت خود توانسته بود تمامی شاخص های کتابخانه ای این شهرستان را ارتقاء بخشیده و کارنامه درخشانی را از خود به جا گذارد.

سبزیان در سایر انتصاب های خود، محمد جعفری از کتابداران جوان را به عنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر، رضا حاتمی از جوانان دهه شصتی را به عنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه و خانم ملیحه فخار طبسی از بانوان دهه شصتی را به عنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد منصوب کرده است.

شنیده ها حاکی از آن است روند جوانگرایی در این حوزه ادامه خواهد یافت و مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در آِینده ای نزدیک از کتابداران جوان دیگر در مجموعه اداره کل و ادارات کتابخانه های عمومی استان استفاده خواهد کرد.