به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست با اعضای شورای‌عالی استان با  حضور استاندار کرمانشاه  تشکیل شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست گفت: تشویق بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری را گامی مؤثر در راستای توسعه استان کرمانشاه است.

او افزود: با توجه به مشکلات موجود همه باید کمک کنیم بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران انگیزه لازم را برای سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه پیدا کنند و اعضای شوراها با توجه به شناختی که از توانمندی‌های منطقه‌ای خود دارند، حتماً در این زمینه می‌توانند اثربخش واقع شوند.

استاندار کرمانشاه گفت: طرح‌های مهمی مانند اجرای راه‌آهن سریع‌السیر همدان تا کرمانشاه، آزاد راه کرمانشاه- همدان، اجرای سدها، طرح‌های آبرسانی و... از جمله طرح‌هایی هستند که در استان آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند و دولت در این زمینه موافقت خود را اعلام کرده، لذا با تشویق و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران می‌توانیم در این زمینه کمک حال استان کرمانشاه باشیم.

بازوند ادامه داد:  شورای اسلامی  استان است می‌تواند بستر مناسبی برای کمک به توسعه و پیشرفت کرمانشاه باشد و همه ما باید برای کمک به عمران و آبادانی استان کرمانشاه بهای بیشتری برای این پارلمان محلی قائل شویم.

او افزود: این که تا امروز آن طور که باید و شاید از جایگاه شورای اسلامی کرمانشاه برای کسب همکاری لازم جهت توسعه و پیشرفت استفاده نشده یکی به دلیل کم توجهی مدیران در دعوت نکردن از آنان برای تصمیم‌سازی در جلسات است و یکی هم خود شورایی ها مقصر هستند که به مسائل توسعه‌ای استان کم توجه هستند و بیشتر به مسائل شهرهای خود می‌پردازند.

استاندار کرمانشاه کسب نظر و سهیم شدن اعضای شورای استان در تصمیم‌گیری‌ها را گامی مؤثر برای پیشرفت کرمانشاه می‌باشد.

بازوند ادامه داد: رای مردم به اعضای شورا رای به عمران، آبادانی و پیشرفت شهرهاست و این جدا از رای سیاسی است که همین موضوع می‌تواند کمک حال مدیران برای رسیدن به توسعه و پیشرفت استان کرمانشاه باشد.

 او افزود: همه وظیفه داریم در راستای تقویت این پارلمان محلی گام برداریم.

استاندار کرمانشاه اظهارداشت: نه تنها در استان کرمانشاه بلکه در کل کشور شوراها به دلیل اینکه هنوز درگیر یکسری مسائل حواشی هستند، آن طور که باید نتوانسته‌اند به مسائل اصلی بپردازند، لذا ما در استان کرمانشاه قصد داریم این جایگاه تقویت شود.

بازوند به ساختار شهرداری‌ها و مشکلات آنها در کسب درآمد و عدم توانایی در اجرای طرح‌های مهم اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها عموماً شهرداری‌های بدهکاری هستند و حتی قادر نیستند حق و حقوق پرسنل خود را بپردازند.

او افزود: لذا اعضای شورای اسلامی کرمانشاه با توجه به شناخت خود می‌توانند کمک حال مدیریت استان باشند و در همین راستا می‌توان بستر مناسبی را برای حل مشکل شهرداری‌ها با کمک مدیران و اعضای شوراها ایجاد شود.

استاندار کرمانشاه گفت: اعضای شورای اسلامی کرمانشاه باید یک مطالبه‌گر قوی باشند تا نظرات آنها هم از طریق نمایندگان به مجلس شورای اسلامی و هم از طرف مدیریت استان به دولت اعلام شود و در این زمینه همه برای توسعه بیش از پیش استان گام برداریم.

بازوند ادامه داد: قصد داریم همراه با معاونین استانداری بیش از گذشته از نظرات و پیشنهادات اعضای شورای استان در پیشبرد امور استفاده کنیم.

او افزود: اعضای شورای اسلامی در مورد مسائل و نظراتی که در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی دارند می‌توانند با هر کدام از معاونین استانداری جلسات جداگانه داشته باشند و نظرات و مسائل خود را برای کل استان در میان بگذارند و تصمیم‌گیری‌های خوبی در این زمینه اتخاذ گردد.