به گزارش خبرگزاری برنا؛ سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که در جنگ سخت به نتیجه نمی‌رسد ، از این رو به جنگ نرم روی آورده است.

n80

او افزود: کشور در جنگ نرم با تهاجم سنگینی روبرو است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دشمن در حوزه جنگ نرم اقدام‌هایی در حوزه جاسوسی، اطلاعاتی و امنیتی را در پیش گرفته است.

سرلشکر باقری ادامه داد: بیشترین تلاش دشمن در حوزه جنگ نرم بر روی حوزه‌های فرهنگی، اعتقادی و دینی متمرکز شده و این حوزه‌ها را مورد هدف قرار داده است.

او افزود: نیروی انتظامی در حوزه مقابله با این اقدام‌های دشمن در حوزه جنگ نرم وظایفی بر عهده دارد.

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ادامه مقابله با فعالیت‌های دشمن در حوزه جنگ نرم و به ویژه در فضای مجازی در قالب ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر و رصد اطلاعاتی را جزو وظایف نیروی انتظامی است.

سرلشکر باقری داد: امروز نیروی انتظامی به واسطه در اختیار داشتن نیروهای مومن و متعهد در حوزه علمی، پژوهشی و نظرسنجی در سطح کشور اقدام‌های خوبی انجام داده و به خوبی نیازهای نسل جوان کشور را شناخته است.

او افزود: نیروی انتظامی به خوبی به مردم مشاوره و راهنمایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌دهد که این موارد در مقابله با جنگ نرم دشمن مؤثر است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز ما با مبارزه سنگینی در حوزه جنگ نرم روبرو هستیم.

سرلشکر باقری به وضعیت فضای مجازی نیز اشاره کرد و با توجه به اهمیت آن در جنگ نرم دشمن، گفت: رصد فضای مجازی با توجه به سرعت رشد امکانات و فناوری بالایی که دارد، کاری سنگین است.

او در ادامه سخنان خود با گرامیداشت هفته ناجا این هفته را به مجموعه نیروی انتظامی تبریک گفت و از تلاش آنان در کشور قدردانی کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدام‌های نیروی انتظامی در بُعد آموزش، تحقیقات، و پژوهش در کشور در بخش های مختلف به خوبی نتیجه داده است.

سرلشکر باقری در مورد تجهیزات در اختیار نیروی انتظامی نیز گفت: اکنون تجهیزات خوبی در اختیار مجموعه نیروی انتظامی برای رصد اطلاعاتی و کنترل مرزها در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

او افزود: تجهیزات ضد جاسوسی و ضد امنیتی در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته و اکنون نسبت به گذشته بسیار ارتقا یافته است.