به گزارش برنا،رباب عزیزخانی ظهر امروز در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیر اظهار کرد: به منظور توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، مجوزهای لازم برای عضویت رایگان اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های حاشیه شهر و روستاهای استان اردبیل صادر شده است.
وی بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه از سنین کودکی تأکید کرد و افزود: خانواده‌ها نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری را در ترویج فرنگ انس گرفتن کودکان و نوجوانان با کتاب ایفا کرده و از تمامی ابزارهای موجود در این حوزه باید استفاده شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: خانواده‌هایی که در پی افزایش قیمت کتاب با مشکلات مالی برای خرید کتاب مواجه هستند، می‌توانند از منابع مطالعاتی ارزشمند و متنوعی که در تمامی حوزه‌ها در کتابخانه‌های عمومی اردبیل موجود است، بهره‌مند شوند.
عزیزخانی توضیح داد: علاوه بر عضویت و بهره‌مند شدن اقشار مختلف مردم از ذخایر ارزشمند و کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌های مختلفی توسط کتابخانه‌های مختلف استان با محوریت کتاب درنظر گرفته می‌شود تا در پویایی و تشویق مضاعف خانواده‌ها برای روی آوردن به کتاب گام‌های ارزنده‌ای برداشته شود.
وی به ساماندهی 900 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: به منظور تأمین تجهیزات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی رایزنی‌های لازم با نهادهای مرتبط انجام یافته تا در سریع‌ترین بازه زمانی کمبودهای زیرساختی و ابزاری مورد نظر تأمین شده و محیط مناسبی برای مطالعه و بهره‌مندی از امکانات کتابخانه‌های عمومی استان فراهم شود.