به گزارش برنا،حمید لطف‌اللهیان ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری اردبیل اظهار کرد: با توجه به نیازها و تقاضاهای مکرر مدیریت کلان شهری، گستره فعالیت‌ها و حجم خدمات شهرداری، بهره‌مندی از امکانات و تکنولوژی‌های نوین ضروری و اجتناب ناپذیر است . 

وی افزود: بهره‌مندی از فن‌آوری‌های نوین و تجهیزات پیشرفته ضمن کاهش هزینه‌ها، ارتقای کیفی و صرفه‌جویی در هزینه تمام شده طرح‌های عمرانی را در پی داشته و نقش بسزایی در مدیریت زمانبندی پروژه‌ها و تسهیل خدمات رسانی به مردم دارد. 
شهردار اردبیل ادامه داد: شهرداری اردبیل با عقد قرارداد و به کارگیری دستگاه‌های wr و ماشین آلات پیشرفته تحکیم زیرساخت، برای اولین بار در مجموعه شهرداری‌های استان و به صورت پایلوت در پروژه بزرگراه مقدس اردبیلی گام‌های موثری را در خدمات رسانی به شهروندان برداشته است. 
لطف‌اللهیان افزود: با استفاده از تکنولوژی بازیافت سرد آسفالت ضمن حصول بستری مقاوم و متراکم، اثار زیانبار زیست محیطی و بار ترافیکی کاهش یافته و حدود ۳۰  درصد صرفه جویی در هزینه‌های مالی پروژه را شاهد هستیم .
وی گفت: قطعا توسعه تجهیزات و فن‌آوری‌های نوین، منجر به مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره‌وری در خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان گردد. 
شهرداراردبیل بیان کرد: پیشرفت فیزیکی عملیات عمرانی بزرگراه مقدس اردبیلی تاکنون در حدود ۸۰ درصد بوده و در روزهای آتی مورد بهره برداری شهروندان قرار خواهد گرفت.