به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، در این متن این بیانیه آمده است: مرجعیت شیعی در طول تاریخ تشیع همیشه مامن و جایگاه وفاق بوده و ملت سرافراز ایران نیز در مسیر پر فراز و نشیب مبارزات خویش , در راه استقلال , آزادی و پیشرفت , همواره روحانیت آزاد اندیش و مراجع معظم تقلید را در کنار خود داشته است . امروز که مام میهن در معرض تهدیدات داخلی و خارجی بیسابقه قرار دارد , حرکاتی که باعث خدشه دار شدن این سرمایه عظیم اجتماعی جهان تشیع شود گناهی نا بخشودنی و عملی نا صواب است .  بدون شک جفایی که در حق مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیه الله العظمی شبیری زنجانی ,  از سوی رییس محترم جامعه مدرسین  حوزه علمیه قم  به هیچ روی در راستای صیانت از سرمایه های گرانسنگ اجتماعی ملت ایران و عالم تشیع نبود . شگفت اور و تاسف بار اینکه این عتاب نامهربانانه  به ساحت مرجعیت , به بهانه  دیدار ایشان با سید محمد خاتمی انجام گرفته مردی که خود سلاله پاک  روحانی عالی مقام حضرت ایه الله سید روح الله خاتمی طاب ثراه است .

سرمایه بزرگی که حضرت امام رضوان الله تعالی علیه فرزند فاضل ، متعهد و باتقوای خویشش خواند . او که معمار بزرگ گفتگوی تمدن هاست و شخصیتی است ممتاز که ادبیات و رفتار سیاسی مبتنی بر اسلام رحمانی را بنیان نهاد , خدمتگزاری که ملت بزرگ ایران خدمات بی شائبه اش را در ریاست دولت اصلاحات که به شهادت و گواهی صاحبان خرد پاک‌ترین و کارآمدترین دولت نظام اسلامی بوده است را از یاد نخواهد برد .

 حزب مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی ضمن ادای احترام به جایگاه شامخ مرجعیت شیعه  که در طول تاریخ با استقلال تمام از صاحبان زر و زور و تزویر , همواره حافظ کیان اسلام و مسلمین بوده همراهی و حمایت خود را از روحانیت ژرف اندیشی که اسلام رحمانی را مقابل دیدگان  جامعه جهانی نهاد اعلام داشته  , همگان را به حفظ حرمت  و  تکریم  عالمان پرهیزگار دعوت و بر لزوم وحدت و همدلی همه  کنشگران در عرصه های گوناگون تاکید  مینماید.

والسلام علی من التبع الهدا