به گزارش خبرگزاری برنا ؛ آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه در مصلی الغدیر خرم آباد با اشاره به روز 13 آبان افزود: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مصادف با وقوع سه مناسبت مهم است.

وی اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره)، شهادت تعدادی از دانش آموزان در اعتراض به جنایات شاه و آمریکا، مساله کاپیتولاسیون که امام پرچمدار مبارزه با آن بود که سپس به تبعید ایشان منجر شد،حوادث مهم 13 آبان هستند که جنایت آمریکا در این وقایع مشترک است.

وی با اشاره نفریت مردم ایران نسبت به آمریکا تصریح کرد: برخی سوال می کنند چرا پس از 40 سال همچنان شعار مرگ بر آمریکا سر داده اید که باید به آنان توضیح داد این شعار پاسخ رفتار غیرانسانی و کردار وحشیانه آمریکا نسبت به ملت ایران و یک ضرورت است.

خطیب جمعه خرم آباد با طرح این پرسش که چرا دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب در صدد کودتای دیگری همچون 28 مرداد بود تا شاه را برگرداند و سلطه خود را ادامه دهد که این اقدام انقلابی در مقابله با این امر بووده است.

آیت الله میرعمادی خطاب به افرادی که نتیجه شعار مرگ بر آمریکا را می پرسند، اظهار داشت: این شعار قدرت امریکا را رو به افول و نابودی کشانده است.

وی اضافه کرد: آمریکا هم مانند شوروی سابق متلاشی می شود و شکست آن در حمله ایران به طبس، شکست سیاست هایش در خاورمیانه و شکست ادعای کدخدایی دنیا نمونه های این واقعیت هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها اعتراف می کنند حمله نظامی عراق، حضور در سوریه و لشکر کشی در افغانستان نتیجه نداده و به نفع ایران اسلامی بوده است.

وی گفت: برای اینکه ملت ایران 13 آبان را فراموش کنند تحریم مرحله دوم را در این روز قرار داده اند تا پیام دهند می توانند ایران را شکست دهند اما مطمن باشند 13 آبان امسال هم پیروزی دیگری برای ملت ایران اسلامی رقم خواهدخورد.

امام جمعه خرم آباد گفت: 13 آبان امسال در چهلمین سال پیروزی انقلاب، همه در راهپیمایی شرکت می کنند و روحیه استکبار ستیزی خود را بار دیگر به نمایش خواهند گذاشت.

آیت الله میرعمادی همچنین با اشاره به برگزاری راهپیکایی اربعین حسینی افزود: این امر علیرغم تهدید تروریست ها و تحریم اقتصادی امریکا با شکوه تر از همیشه برگزار شد که برپایی مقتدرانه و با امنیت کامل این حماسه مهم، بزرگترین دستاورد ما است ضمن که خود دستاوردهای فراوانی دارد.

وی بیان کرد: امروز تفکر عاشورایی نتیجه داد و تبلور این تفکر، ایجاد حماسه میلیونی اربعین بوده که با همدلی، همفکری و همکاری ایران و عراق برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه تیر تفرقه افکنی دشمنان در این رویداد بزرگ به سنگ خورده اظهار داشت: در راهپیمایی بزرگ اربعین، قدرت کربلا و نهضت عاشورا به دنیا نشان داده شد.

آیت الله میرعمادی گفت: قدرت سازی کربلا و نهضت عاشورا، قدرت سازی برای محو ظلم و ستم، برای آزادی قدس و محو رژیم صهیونیستی و زمینه سازی برای حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) از دستاوردهای پیاده روی اربعین است.

وی از همه افرادی که برای ایجاد حماسه اربعین نقش آفرینی کردند از جمله ستاد اربعین تشکر کرد و گفت: میهمان نوازی سخاوتمندانه مردم نوع دوست استان در این مهم قابل تقدیر است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به 28 صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام و امام حسن مجتبی (ع) و آخر صفر مصادف با شهادت امام رضا (ع) نیز گفت: بزرگترین نعمت برای بشریت نبوت و امامت است چراکه مردم در سایه نبوت و امامت هدایت می شوند و به سعادت دنیا و اخرت نائل می آیند.

آیت الله میرعمادی تمسک به قرآن و ولایت را عامل سعادت افزود: به همین جهت پیامبر (ص) در لحظات پیان عمر خود قرآن و عترت را سفارش فرمودند اما متاسفانه امت اسلامی به وصیت ایشان عمل نکردند چراکه اگر این مهم رخ می داد هرگز صلح بر امام حسن (ع) و ولایتعهدی بر امام رضا (ع) تحمیل نمی شد.

وی با اشاره به نامگذاری 27 صفر بنام روز وقف ادامه داد: وقف ظرفیت بسیار مهمی است که می توان تمام اهداف اسلام را با آن به ثمر رساند.

وی گفت: درخت پرثمر اقتصادی منبع درآمد نظام اسلامی است و امروز نیز اگر اربعین، عاشورا و نام امام حسین (ع) زنده مانده به برکت وقف است.

آیت الله میرعمادی افزود: وقف دامنه و کارکردهای وسیع دارد و میراث ماندگار است ولی متاسفانه به این موضوع مهم دینی توجه نمی شود چراکه در غیراینصورت موفقیت های بیشتری در محرومیت زدایی، نشر دین، ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) و تکریم شعائر الهی داشتیم.