به گزارش خبرگزاری برنا ؛ رحیم صدیقی گفت : طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی از عصر امروز بتدریج یک سامانه بارشی فعال از نواحی غربی وارد استان شده و تا اواخر هفته به صورت ابری شدن آسمان، وزش باد گاهی شدید، بارش باران و رعد و برق به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی اظهار داشت: اوج فعالیت این سامانه بارشی در روزهای دوشنبه و سه شنبه به ویژه در نواحی غربی و جنوبی استان بود و آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن رودخانه ها در این مدت دور از انتظار نیست.

صدیقی تاکید کرد: با توجه به سردی و رطوبت زیاد هوا احتمال بارش برف و مه آلودگی در گردنه ها و ارتفاعات استان از جمله نیمه شمالی و شمال شرقی از مناطق بیجار، زرینه، سقز، دیواندره و هزارکانیان نیز وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان نیز در این ارتباط گفت: برای مقابله با هرگونه خطر در این مناطق مدیریت بحران شهرستان ها و اعضای خدمات رسان آن از جمله هلال احمر، شهرداری ها، دهیاری ها، فرمانداری ها و اورژانس به صورت آماده باش در آمده اند و هشدارهای لازم نیز به مردم از طریق رسانه ها و صدا و سیما داده شده است.

آرتیکاس اقبال از مردم شهرستان ها به ویژه مناطق جنوبی استان کردستان خواست از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیر سیلاب های فصلی بشدت اجتناب کنند.