به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در متن پیام ناصر نبی زاده آمده است :

اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جز تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی هیچ کار دیگری انجام ندهد باز هم به وظایف   خودش   عمل   کرده   است .   (مقام   معظم رهبری)

چهاردهم آبان ماه روز فرهنگ عمومی، فرصت ارزشمند توجه به جایگاه فرهنگ عمومی و مولفه‌های آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و   فرصت مغتنمی است تا بیش از پیش به اهمیت شورای فرهنگ عمومی و تاثیر آن در توسعه همه جانبه جامعه بیندیشیم و در مواجهه با آسیب‌های فرهنگی استان و شهرستان‌ها اهتمام جدی برای جبران کاستی‌های فرهنگی داشته باشیم و با سیاست گذاری صحیح و بهره گیری از فرصت‌های بی بدیل و ظرفیت‌های ناب فرهنگی استان، شاخص‌های فرهنگ عمومی را ارتقاء و گسترش دهیم.

فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزش‌ها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروه‌ها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است.

فرهنگ عمومی مؤلفه‌هایی از فرهنگ است که تأثیرات آن عام و فراگیر می‌باشد و عامه مردم در کیفیت آن نقش دارند و از شیوه رفتارهای عمومی مردم یا عرف و عادات و رسوم و زبان ساخته می‌‌‌‌شود و یا تأثیر مشهود می‌پذیرد و عموم جنبه‌‌‌‌ها و عرصه‌‌‌‌ها و زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می‌‌‌‌دهد و عموم مردم نسبت به آنها حساسیت و شناخت دارند.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی افتخار دارد با تطبیق سیاست‌های فرهنگی با رهنمودها و اندیشه‌های مقام عظمای ولایت و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و با حرکت در راستای اولویت‌های ابلاغ شده شورای فرهنگ عمومی کشور در سال جاری، سهم شایسته‌ای در رویدادهای فرهنگی کشور ایفاء نماید .

شورای فرهنگ عمومی کشور با توجه   به اهمیت   فزاینده فرهنگ عمومی، ١٤ آبان‌ماه را در تقویم رسمی، به نام روز فرهنگ عمومی نامگذاری کرده است.

این روز خجسته را به عموم شهروندان که در حقیقت صاحبان اصلی فرهنگ هستند و همه خدمتگزاران این حوزه مقدس، تبریک و   از پیشگاه خداوند متعال سربلندی و توفیق تلاشگران و خادمان عرصه خدمت و صیانت از ارزش ‌ های فرهنگ اسلامی   و علی‌الخصوص   اصحاب فرهنگ و هنر خراسان جنوبی را از درگاه خداوند یکتا خواهانیم.