به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سید جواد حسینی در این برنامه با اشاره به اینکه امسال دست کم 5 میلیون زائر در ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدس مشرف خواهند شد؛ گفت: ارتقا فرهنگ میزبانی با استفاده از همه ی ظرفیت ها و امکانات بخش دولتی ، عمومی و مردمی مورد نظر است.

وی افزود: تا کنون هفت هزار و 500 زائر پیاده و بیش از یک میلیون و 700 هزار زائر به مشهد مقدس مشرف شده اند و بیش از 68 هزار زائر پیاده  در قالب 470 کاروان نیز در مسیرهای منتهی به مشهد پیاده در حال سفر به قصد زیارت امام هشتم (ع) هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی  و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در خصوص خدماتی که برای پذیرایی از زائران در نظر گرفته شده؛ اظهار داشت: تعدا سه هزار چشمه سرویس بهداشتی در داخل شهر و 400 چشمه سرویس بهداشتی سیار در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس ، 420 باب مدرسه  و 270 ایستگاه در خطوط بین راهی آماده شده است.

حسینی تصریح کرد: همچنین  512 ایستگاه مردمی در مشهد مقدس برای خدمات به زائران مهیا شده است و راه و جاده قدیم ملک آباد به مشهد هم از امروز برای وسایل نقلیه مسدود و در اختیار کاروان های زائر پیاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نهضت خدمت رسانی به زائران با بکارگیری همه مراکز اقامتی و مردمی ، ظرفیت خیران و نذورات مردمی توسط مردم خراسان رضوی و مشهد مقدس به شکرانه مجاورت با امام رئوف در خدمت زائران آن امام قرار می گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی  و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: علاوه بر مراکز درمانی و بیمارستانی ، 23 پایگاه امدادی در سطح شهر مشهد به زائرین اسکان داده شده در مدارس و مراکز اقامتی موقت ارائه خدمات خواهند داشت و 218 پایگاه امداد جاده ای و شهری اورژانس 115 ، 112 اکیپ هلال احمر و همچنین 6 بالگرد نیز برای شرایط اضطراری در جاده ها آماده ارائه خدمت هستند.

حسینی گفت: تعداد 650 نیروی راهور نیز در جاده ها کار ساماندهی مسیر زوار را برعهده دارند و همه امکانات استان برای اسکان زائران آماده است و در عین حال برای شرایط اضطرار، 35 راهدارخانه طول مسیرها ، 85 مرکز رفاهی و .. نیز آمادگی لازم را برای خدمات دهی به زائران را دارند.