به گزارش خبرگزاری برنا ؛ داریوش امانی روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل جدید و قدیم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی، افزود: سال گذشته 167 میلیون مسافر با بلیط توسط 50 هزار اتوبوس جا به جا شدند که با احتساب مسافران بین راهی این تعداد به 250 میلیون نفر می رسد.

وی همچنین با بیان اینکه امسال 12 هزار اتوبوس نیز در مراسم اربعین به زایران حسینی خدمات ارایه کردند، گفت: یک میلیون و 400 هزار زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی در این مراسم جابجا شدند.

وی همچنین از عقد قرارداد بیمه تکمیلی رانندگان با یک میلیارد و 530 میلیون ریال اعتبار خبر داد و افزود: تا پایان سال خانواده رانندگان نیز زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.

امانی، محاسبه کرایه بر حسب کیلومتر را از خواسته های برحق رانندگان برشمرد و گفت: این موضوع تا یک ماه به شرکت های حمل و نقل ابلاغ می شود و لایحه سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی نیز در دست بررسی است که به محض آماده شدن به صحن علنی مجلس می رود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از پرداخت 95 میلیارد ریال بدهی به کارکنان شرکتی سازمان خبر داد و افزود: اکنون هیچ بدهی به کارکنان نداریم.

همچنین در این مراسم از خدمات منوچهر سلمان زاده مدیر کل پیشین راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی تجلیل و اروجعلی علیزاده به عنوان مدیر کل جدید معرفی شد.