به گزارش خبرگاری برنا؛ در این روزهای پربارش در شیفت روز نزدیک به یک‌هزار و 200 نفر و در شیفت شب حدود 400 تن برای رفع آبگرفتگی در سطح شهر کرمانشاه تلاش می‌کنند.

امیر رحیمی معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با بیان مطلب بالا، افزود: شهرداری برای مقابله با حوادث احتمالی و تلاش برای رفع آبگرفتکی از آمادگی کافی برخوردار است.

او ادامه داد: در صورت نیاز به نیروی انسانی بیشتر از نیروی مازاد و کمکی استفاده خواهیم کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه به برگزاری مانورهایی برای کسب آمادگی بالا به منظور مقابله با این حوادث تاکید کرد و گفت: این امر موجب بالارفتن سرعت عمل در کمک‌رسانی، طراحی برنامه‌ریزی مدون و در نهایت موجب مدیریت بهتر شده است.

رحیمی ادامه داد: در حال استفاده از 52 دستگاه ماشین‌آلات کمپرسی 10 تن و شش تن برای رفع آبگرفتگی هستیم.

او افزود: همچنین از شش دستگاه لودر، یک دستگاه بیل، دو دستگاه لجن کش و 10 دستگاه گریدر برای رفع آبگرفتگی در سطح شهر استفاده می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: قلیان فاضلاب شهری در منازل سهم عمده‌ای در آبگرفتگی دارد.

رحیمی ادامه داد: این موضوع به اداره آب و فاضلاب و زیرساخت شهری مربوط است ولی شهرداری هم با همه توان و به صورت شبانه روزی مشغول خدمت‌رسانی به مردم است.

او در پاسخ به این سوال که کدام مناطق به صورت حادتری با این مشکل مواجه بوده‌اند، افزود: برای رفع آبگرفتگی در بزرگراه امام(ره)، بلوار ظفر، میدان آزادگان، خیابان باغچه‌بان با اقدام‌هایی همچون لوله‌گذاری، افزودن لوله، لایروبی و ساماندهی کانال کارهای مثبتی انجام شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: آبگرفتگی معابر در برخی مناطق به دلیل حجم بالای آب و جوابگو نبودن لوله خروجی است که مقطعی است و به زودی از بین می‌رود.

رحیمی ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت حاد شدن آبگرفتگی در محله خود با سامانه 137 تماس بگیرند و درخواست ارسال نیرو برای رفع این مشکل داشته باشند.

او افزود: درصدد ایجاد رفاه و آسایش شهروندان با مدیریت صحیح و اقدام‌های مسئولانه هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: رفع این معضل با هماهنگی مدیریت امور شهری، خدمات شهری سازمان آتشنشانی، نیروهای خدمات شهری، 9 ایستگاه فعال آتش نشانی و با حمایت فرمانداری و استانداری در حال انجام است.

رحیمی افزود: شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت دو میلیون نفری استان را در خود جای داده است.