به گزارش خبرگزاری برنا از جویبار؛ رضا یوسفی ززولی به مناسبت هفته وقف در نشست با اصحاب رسانه، گفت: در شهرستان جویبار 316 قطعه زمین وقفی، 219 عرصه و عیان وقفی، 598 عرصه زمین وقفی، 510 واحد مسکونی وقفی، 43 واحد تجاری، 24 اداره، 3 رقبه آموزشی، 345 رقبه کشاورزی، 193 رقبه مذهبی، 4 رقبه خدماتی، 2 رقبه فرهنگی و یک رقبه ورزشی وجود دارد.

وی با بیان اینکه طی سال جاری 693 سند موقوفه در این شهرستان به ثبت رسیده است، افزود: همچنین در سال جاری 30 پرونده در حال رسیدگی جهت اخذ ثبت سند و 20 پرونده جهت دعاوی حقوقی در حال رسیدگی است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان جویبار با اعلام اینکه برخی موقوفات در این شهرستان دستارمی است، گفت: برخی از مردم این شهرستان نسبت به ثبت مکان‌های خود به این اداره مراجعه نمی‌کنند.

یوسفی بیان کرد: از مردم می‌خواهیم نسبت به ثبت مکان‌های خود اقدام کنند چراکه تثبیت این موقوفات درآمدی برای نسل آینده خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار با اعلام اینکه در دهه وقف امسال هفت وقف جدید در این شهرستان به ثبت می رسد، افزود: این وقف شامل یک قطعه زمین به مساحت 2 هزار متر در روستای شورکا، 4 وقف به مساحت 35 هزار متر مربع در زمین شالیزاری و خشکه و 2 باب واحد مسکونی است.

یوسفی از ثبت سه وقف ارزشمند طی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه زنگ وقف در روز بیست و یکم آبان ماه در مدرسه حضرت زینب و نوابه فقیهان نواخته می‌شود، گفت: رونمایی از تمبر مدرسه حضرت زینب و مدرسه نوابه فقیهان از دیگر مراسمات این شهرستان خواهد بود.

گفتنی است از 15 آبان تا 24 آبان ماه دهه وقف نامگذاری شده است.