به گزارش خبرگزاری برنا؛ حامد سپهری مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت: در تلاشیم تا گردشگران در نوروز 98 بتوانند از فضاهای جدیدی در غار قوری قلعه  بازدید کنند.

173

او افزود: قوری قلعه یکی از هفت غار ثبت ملی شده ایران و از منابع زیست‌محیطی نادر کشور است.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت: با وجود این که تاکنون حدود سه هزار متر از فضای این غار توسط کاوشگران کشف شده، اما تا اکنون تنها 500 متر آن برای بازدید عموم آزاد است.

سپهری ادامه داد: از آنجایی که قوری قلعه از نظر زیست‌محیطی اهمیت زیادی دارد، لذا رعایت الزامات محیط‌زیست و منابع طبیعی مانع از آن شده که دیگر بخش‌های غار مورد بازدید عموم قرار گیرد.

او افزود: درحال تعامل با این دو نهاد هستیم تا راهکاری برای امکان‌پذیر کردن بازدید گردشگران از سایر بخش‌های این غار پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت: در این راستا طبق توافقی که اخیراً با یک گروه مستندساز انجام داده‌ایم، مقرر شده تا بزودی از بخش‌های مورد نظر فیلم و مستند تهیه کنند تا راهکار بازدید عموم از این فضاها را با محیط‌زیست و منابع طبیعی مورد بررسی قرار دهیم.

سپهری ادامه داد: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا گردشگران در نوروز 98 از فضاهای جدیدی از این غار بازدید کنند.

وی در ادامه درخصوص ایجاد طرح های گردشگری جدید در مجموعه قوری قلعه نیز عنوان کرد: تاکنون حدود 16 پروژه برای اجرایی شدن در این مجموعه لکه گذاری کرده‌ایم که پس از انجام مقدمات لازم کار واگذاری آنها به سرمایه گذاران را آغاز خواهیم کرد.