به گزارش برنا آذربایجان غربی، محمد حضرت پور صبح امروز با حضوردر برنامه زنده شهریمیز با بیان اینکه اداره کرد شهرها و تامین هزینه های مدیریت شهری به دست مردم است، بیان کرد: متاسفانه در حوزه مشارکت مردم دراداره کرد شهرها موفق عمل نکرده ایم که دلیل این مهم  به خود مردم بر می گردد .

وی با اعلام اینکه در اداره کرد شهرها 123 وظیفه وجود دارد که مشارکت مردم در این اداره کرد منجر به داشتن شهری زیبا می شود، افزود: داشتن زندگی شهری مناسب و اداره کرد آنها  توسط روش های منسوخ عملا امکان پذیر نیست و در این بین نقش مردم در اداره کرد شهر ها بسیار ضروری است.

شهردار ارومیه با اشاره مقوله تراکم فروشی در تامین درآمدهای شهری، گفت: تراکم فروشی زمانی است که افزیش جمعیت باشد و  زمانی که افزایش جمیعت  نباشد تراکم فروشی نیز عملا امکان پذیر نیست و بر این اساس باید نقش مردم در تامین هزینه زندگی شهری را پر رنگ تر از گذشته باشد.

حضرت پور با اشاره به آغاز بارش های زمستانی و رفت روب شهری ارومیه با وجود 23 هزار کوچه،  بیان کرد:  نقش و مشارکت مردم در  پیشگیری از گرفتگی معابر در ایام سرد  بسیار مهم است چرا که شهرداری نمی تواند تمام کوچه های شهری را رفت روب کند و همچنین استفاده مداوم از نمک جهت پیشگیری از لغزندگی معابر تبعات جبران ناپذیری برای محیط زیست دارد و در این بین مردم باید نسبت به این  امر آگاه باشند و نباید  افکار عمومی را  به مسایلی  هدایت کرد  که به مدیریت شهری فشار وارد آید.

وی ادامه داد: مردم در کنار تامین هزینه های شهری همواره در مقولات فرهنگی چون مشارکت در مراسمات مذهبی همواره مشارکت دارند .

حضرت پور با بیان اینکه در حال حاضر درآمد های شهری فقط  50 درصد نگه داشت شهر را تامین می کند، اظهار کرد:  در هفت ماهه نخست امسال  تنها درآمدهای شهری مدیریت شهری  پنجاه درصد نگه داشت شهر را تامین می کند  و شهرداری ماهانه مبالغ زیادی جهت هزینه نگه داشت 600 هکتار فضای سبز، 4 میلیون بوته گل و رفت روب شهری و هزینه نگهداری خودرهای رفت روب شهری  صرف می کند و برای اینکه با مشکل مواجه نباشیم مشارکت مردم بسیار با اهمیت است .

وی با اعلام اینکه بهترین نوع بودجه ریزی خرید خدمات است، تصریح کرد:  با طرح ریزی بودجه سالانه بر اساس خرید خدمات از داخل مجموعه شهرداری باعث کاهش هزینه ها و مدیریت بهتر شهر می شود .

شهردار ارومیه مشارکت مردم در تامین هزینه شهری چون پرداخت مبالغی از بابت جمع آوری خدمات شهری را موثر عنوان و خاطرنشان کرد: از شهروندان ارومیه درخواست  می کنیم که دست شهرداری را در تحقق این  امر مهم  تا پایان سال جاری بگیرند تا شهرداری در ارائه خدمات خود به مردم با مشکل مواجه نشود و همچنین بتوانیم جوایز خوش حسابی را نیز برگزار کنیم .