به گزارش خبرگزاری برنا؛ ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان تردد از محور کرج - کندوان در پانزدهم آبان ماه جاری از بیست و هشتم اسفندماه سال گذشته بیشتر بوده است.

به گفته وی در ایام تعطیلات پایانی هفته گذشته ۱۶ هزار تردد در محور کرج-  کندوان ثبت‌شده است که این آمار از ترددهای ثبت‌شده در تاریخ بیشت و هشتم اسفندماه سال گذشته بیشتر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز افزود: در روز پانزدهم آبان جاری بیش از ۱۶ هزار و ۵۲۴ تردد در منطقه پورکان جاده کرج - چالوس ثبت‌شده است، این در حالی است که در تاریخ بیشت و هشتم اسفند سال گذشته که مصادف با اوج سفرهای نوروزی هم‌وطنان بود، ۱۶ هزار و ۲۱۸ تردد در این مقطع ثبت‌شده بود.

جهانی تأکید کرد: به‌رغم هشدارهای هواشناسی و اطلاع‌رسانی انجام‌شده مبنی بر بارش برف در محور کرج-  کندوان، متأسفانه بسیاری از رانندگان فاقد تجهیزات لازم مانند زنجیر چرخ و اقلام موردنیاز سفرهای زمستانی  بودند و این امر علاوه بر ترافیک سنگین موجب کندی تردد و توقف‌های طولانی شد.

وی با اشاره بر ضرورت مدیریت سفر و پرهیز از سفرهای غیرضروری در روزهای سرد سال که با بارش برف همراه است، بر لزوم همراه داشتن زنجیر چرخ و همکاری با نیروهای راهداری در طول سفر تأکید کرد.

به گفته مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز شهروندان می‌توانند پیش از سفر وضعیت راه‌ها را از سامانه ۱۴۱ جویا شوند.