به گزارش برنا از اراک، سعید نادری در گفت و گو با برنا، اظهار کرد: یک خط تبلیغی و تخریبی هماهنگ در سراسر کشور برای سیاسی نشان دادن شوراهای شهری که اکثریت اصلاح طلب دارند راه افتاده است که از مراکزی خاص و با هدف سیاسی و انتخاباتی در پی ناکارآمد نشان دادن اصلاح طلبان در مدیریت شهری هستند.

وی افزود: در حالیکه اصلاح طلبان وارث انواع و اقسام کاستی ها و معضلات در شهرها هستند و این نابسامانی ها در طول سالیان درازی ایجاد شده است و به سرعت قابل ساماندهی نیستند ولی در همین مدت کوتاه هم شاهد حاکم شدن قانون گرایی و شفافیت و سلامت و نگاه تخصصی بیشتر در مدیریت شهری بوده ایم.

نادری در رابطه با انتخاب سرپرست شهرداری اراک نیز گفت: در بحث انتخاب سرپرست شهرداری اراک هم در یک فضای آرام و منطقی هر دو طیف شورا گزینه های مد نظر خود را معرفی و در نهایت آقای شالی بیگ که از نیروهای با سابقه و متخصص و خوشنام شهرداری هستند بعنوان سرپرست انتخاب شدند که این موضوع باعث تقدیر مدیران ارشد استان از شورا هم شد. 

این عضو شورای شهر عنوان کرد: از جناب آقای محصولی بعنوان کسی که سالها سابقه کار تشکیلاتی و سیاسی دارند و از بزرگان جریان اصولگرایی استان هستند و سالها تجربه کار فراکسیونی دارند بعید است که کار فراکسیونی را دخالت و هدایت از بیرون تعبیر کنند. 

وی ضمن تاکید بر اینکه به هر حال در انتخابات، لیست اصلاح طلبان با انتخاب مردم اکثریت شورا را بدست آورده است، گفت: به همین دلیل واضح است که تصمیمات شورا با رای و نظر اکثریت گرفته میشود البته اکثریت هم باید حقوق اقلیت را رعایت کند ولی اگر تصمیمی با نظر اکثریت شورا گرفته می شود نمی تواند موجب ناراحتی اقلیت باشد چون این از اصول دموکراسی است.

نادری در خصوص این نکته که تصمیم گیری های اکثریت شورا از بیرون انجام می شود، اظهار داشت: علاوه بر اینکه توهین به این اعضا است توهین به مردمی هم که آنها را انتخاب کرده اند محسوب می شود زیرا ایشان در یک انتخابات آزاد و رقابتی توسط مردم انتخاب شده اند. 

رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک ضمن تاکید به عدم نگاه سیاسی بر روی گزینه های سرپرستی یادآور شد: در مورد گزینه های سرپرستی هم ما نگاه سیاسی به آنها نداشتیم و برایمان مهم نبود که به گزینه ای که رای می دهیم در لیست اصولگرایان برای شهرداری هم بوده بلکه کارایی و تخصص و سلامت ایشان ملاک ما بوده است.

وی ادامه داد: البته بعید می دانم که ایشان در حمایت از سایر گزینه ها انصراف داده باشند بیشتر این مطرح بود که ایشان اصلا از طرح شدن خودشان توسط همکاران اصولگرا اطلاعی نداشتند ولی برای ایجاد اتحاد و انسجام در شورا که مطالبه دوستان اصولگراست بسیار زیباتر بود که ایشان هم از طرح گزینه اختصاصی خودداری می کردند و به کسی که جزو گزینه های شهرداریشان بوده رای می دادند اما طرح گزینه اختصاصی از حقوق آنهاست و ما به آن احترام می گذاریم.

نادری در خصوص عملکرد ۱۵ ماه گذشته شورا توضیح داد: این شورا دارای نگاه تخصصی و علمی به موضوعات است و اساسا نگاه سیاسی نمی تواند در مباحث مدیریت شهری دخالت داشته باشد مگر اینکه ذات آن موضوع سیاسی باشد. الحمدالله با توان و نگاه تخصصی که در اعضای شورای پنجم وجود دارد و هرکدام دارای تحصیلات و تجربیات مرتبط با یکی از شاخه های مدیریت شهری هستند در این دوره شاهد عملکرد مثبتی از شورا بوده ایم هرچند شاید بخاطر نگاه سیاسی و با هدف انتخاباتی این موضوع انکار یا کتمان شده باشد.

وی در خصوص بحث تعامل و همکاری اعضا با یکدیگر نیز گفت: تعامل و همکاری یک رابطه دو سویه است و انتظار می رود بزرگان و ریش سفیدان شورا بیش از دیگران باب این موضوع را باز کنند ولی نکته قابل ذکر اینست که اگر دوستان اصولگرا در تمامی مباحث بصورت متحد و یکدست و منسجم عمل میکنند و تصمیم میگیرند و رای می دهند باید این حق را برای همکاران اصلاح طلب خود هم قائل باشند پس ناراحتی از انسجام اصلاح طلبان از سوی ایشان موضوعیت ندارد.

این عضو شورای شهر در خصوص عملکرد ریاست شورا نیز خاطرنشان کرد: نکته برجسته عملکرد ایشان روحیه تعاملی و مشورت پذیری است که در تمامی موضوعات با تمامی اعضای شورا مشورت و همفکری می کنند و حتی در خصوص موضوعاتی هم که قانونا از اختیارات شخص ایشان است نظر و رای سایر اعضا را هم دخالت می دهند.