به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ نجفی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ساخت و تکمیل پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در کل استان در دستور کار قرار دارد ،اظهار کرد : بندهای سنگی ملاتی و گابیونی حوزه خسرومیره شهرستان ازنا،با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد و چهل میلیون تومان در حال ساخت است.

او به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصدی این طرح اشاره کرد وافزود : ساخت این بند با ارتفاع ۷ متر و طول تاج ۸۰ متر و با عرض ۸ متر از اواسط شهریورماه سالجاری شروع شده است.

نجفی تصریح کرد : در این پروژه اهدافی همچون جلوگیری از سیلاب ، فرسایش خاک ، اخذ رسوب ، آبدهی چشمه ها و قنوات زیردست ، جمع آوری آب های فصلی ، تغذیه سفره های آبهای زیرزمینی و... دنبال می شود.

اوضمن اشاره به  دیگر عملیات بیولوژیک،اعم از چاله کنی و کپه کاری در حوزه خسرومیره گفت:مساحت جنگل کاری اقتصادی نیز در این حوزه ۶۰ هکتار و کپه کاری ۱۲۰ هکتار بوده است که با کاشت بذرهایی همچون بادام و گونه های مرتعی به بهبود معیشت روستا نشینان حوزه آبخیز ، غنی سازی مراتع و تقویت پوشش گیاهی کمک می شود.

نجفی  با بیان اینکه،میزان آب جمع آوری شده در پشت بند ۶۵ هزار متر مکعب می باشد،تاکید کرد : اصلی ترین هدف احداث این پروژه ، حفاظت از روستای چرخستانه که در پایین دست بند واقع شده است می باشد ؛ که سالیانه خسارات زیادی بر اثر سیلاب به این روستا وارد می شد.