به گزارش برنا، ناصر عتباتی در  همایش علمی مدیریت اماکن ورزشی که صبح امروز در سالن 6 هزارنفری حسین رضازاده اردبیل برگزار شد، گفت: در ارتباط با ارتقا حفاظت و ایمنی اماکن ورزشی جلسه ای با مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد تا بیشتر یک نگاه هشداری و اخطاری باشد برای مدیران و مسئولانی که در حوزه موضوعات ورزشی فعالیت می کنند.

عتباتی افزود: متاسفانه گاهی در اماکن ورزشی شاهد حوادث و اتفاقاتی هستیم که قابل توجیه نیست. فوت پدر و پسر در استخر جام جم نمونه ای از این حوادث است. بخشی از قضیه را واکاوی کردیم و مشخص شد که لازم است ما در حوزه ایمنی و حفاظت و صیانت توجه خود را جدی تر نماییم حساسیت ها را بالا ببریم وسطح آگاهی مسئولان ،مدیران،مربیان و ورزشکاران مجموعه های ورزشی مربوطه را ارتقا دهیم تا میزان حوادث را به حداقل برسانیم.
دادستان اردبیل خاطرنشان کرد: بحث ارتقا وضعیت اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی اماکن ورزشی در اولویت کاری ما قرار دارد و باید به یکسری مقوله هایی که می تواند باعث بروز ناهنجاری های اجتماعی شود، توجه ویژه داشته باشیم.
وی در رابطه با موضوعات مطرح شده در همایش گفت: روح ورزش یک روح پهلوانی، جوانمردی و اخلاق است و ما در این همایش تلاش کردیم که با بیان یکسری مسائل و موضوعات، این مقوله را تقویت کنیم، آگاهی های حقوقی و قانونی مسئولین مربوطه را در حوزه حوادث ارتقا دهیم و تلاشمان بر این است که ضمن توجه جدی به مقوله فرهنگ و اخلاق در حوزه ورزش و رعایت آن در اماکن ورزشی به بحث پیشگیری از حوادث ناگوار جانی توجه کنیم.
عتباتی در پایان یادآور شد: باید جدا از بحث مسائل اخلاقی و تربیتی برای اماکن تخصصی و خود ورزشکاران، محیط های امنی نیز در برابر حوادث نیز ایجاد کنیم و خانواده ها دغدغه ای نداشته باشند و اگر در این حوزه تلاش کنیم نتیجه آن کاهش آسیب های اجتماعی است.