به گزارش خبرگزاری برنا؛حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این نشست گفت: از 600میلیارد تومان مصوبه تسهیلات ویژه کمک به اشتغال مناطق زلزله‌زده استان تاکنون 300 میلیارد تومان ابلاغ شده که از این مبلغ160 نیز میلیارد تومان معادل 54 درصد به متقاضیان پرداخت شده است.

او افزود: از محل پرداخت این تسهیلات تاکنون 11هزار و 52 فرصت اشغالزایی در استان کرمانشاه ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان  اشاره کرد و گفت: در مرحله اول این تسهیلات تاکنون 176 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

عزیزی ادامه داد: ۱۱۲ درصد از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری مرحله اول ابلاغی به مبلغ بیش از ۱۹۷ میلیارد تومان با ایجاد سه‌هزار و ۸۱۹ فرصت شغلی جذب شده است.

او در ادامه این نشست از آماده شدن سند اشتغال دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های استان کرمانشاه خبر داد و افزود: در این سند به تفکیک و با در نظر گرفتن تمام جزئیات سهم هر دستگاه اجرایی در شهرستان‌ها برای ایجاد اشتغال دیده شده است.

مدیرکل کار، تعاون و و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: سند اشتغال استان کرمانشاه با کمک و هم‌افزایی فنی همه دستگاه‌های اجرایی تدوین شده و سهم هر یک از دستگاه‌ها در مورد اشتغال با نظر خودشان و به تفکیک و براساس واقعیت دیده شده است.

عزیزی  ادامه داد: ملاک و سنجش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در حوزه اشتغالزایی  و حرکت آنها بر اساس این سند است.

او افزود: استان کرمانشاه دو میلیون نفر جمعیت دارد که در دو هزار و 600 روستا و 32 شهر ساکن هسند، رتبه اول بیکاری کشور را دارد.