به گزارش خبرگزاری برنا، چهل و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان البرز با حضور اعضا در دفترآیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج تشکیل شد.
در ابتدای این نشست ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا گزارشی از روند تشکیل کارگروه ذیل شورای فرهنگ عمومی استان و جلسات این کارگروه و مباحث مطرح شده در کارگروه را ارائه کرد. 
وی همچنین توضیحاتی درباره چگونگی انتخاب سرفصل اخلاق عمومی در کارگروه، به عنوان اولین موضوعی که در شورای فرهنگ عمومی باید بدان پرداخته شود، ارائه نمود. 

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان البرز برنامه توسعه و ترویج فضائل اخلاقی در جامعه و برنامه ساماندهی مد و لباس و آرایه های ظاهری در جامعه، را به عنوان برنامه های اولویت دار اعلام نمود و برنامه های عملیاتی که در کارگروه برای اجرایی شدن هر یک از این برنامه های فوق الذکر پیشنهاد شده بود را اعلام نمود تا نظرات اعضا نیز درباره نحوه اجرای این برنامه های پیشنهادی و فعالیتهای پیش بینی شده اعلام گردد و پس از جمع بندی نظرات، اقدامات لازم برای اجرای برنامه ها به عمل آید. 

این نشست مصوباتی در بر داشت که برخی از آنها از این قرار هستند: مقرر گردید درس مکاسب اخلاق در کلیه مساجدی که در کنار صنوف واقع شده اند، توسط اساتید خبره تدریس شود، مقرر شد ٢٠ درصد از سازه های تبلیغاتی شهر به منظور فرهنگ سازی و تبلیغات موثر فرهنگی، در اختیار شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد، مقرر گردید در کنار بخش استانی جشنواره ملی و بین المللی امام رضا (ع) با موضوع کتابخوانی رضوی، جشنواره حضرت زهرا (س) نیز در حوزه کتاب و کتابخوانی به صورت استانی برنامه ریزی شده و برگزار شود.

 نهاد کتابخانه های عمومی استان متولی برگزاری این جشنواره کتابخوانی خواهد بود.