به گزارش برنا آذربایجان غربی، دوازدهمین جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، روسای ادارات و دستگاه های اجرایی در منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص اجرای مصوبات جلسه یازدهم کارگروه اشتغال و طرح های اشتغالزایی برای استان ارائه شد.

رضا نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در این جلسه گفت: از مجموع چهار هزار و ۹۶۳ طرح ثبت شده در سامانه کارا در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری تعداد ۲ هزار و ۶۷ طرح به ارزش ۲ هزار میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال توسط بانک های تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امیدتا آذرماه ۹۷  تایید شده است که برای ۵ هزار و ۸۱۴ نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی افزود:  بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر استان از طریق سامانه کارا تا آذرماه ۹۷ تخصیص یافته است.

نقی زاده با اشاره به اینکه ۲۱ طرح در کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی به ارزش ۴۰۳ میلیارد ریال  بصورت مستقیم بررسی شده است افزود: ۱۳ طرح در حوزه جهادکشاورزی به ارزش۲۰۳ میلیارد ریال، ۷ طرح در صنعت، معدن و تجارت به ارزش ۱۵۵ میلیارد ریال  و یک طرح در حوزه ورزش و جوانان به ارزش ۴۵ میلیارد ریال با اشتغالزایی جمعه ۵۴۲ نفر در شمال استان مورد تصویب کارگروه اشتغال استان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۲ ظرح در کمیته فنی اشتغال فراگیر به ارزش ۶۹۱ میلیارد ریال  با اشتغالزایی ۶۹۴ نفر برای تصویب در کارگروه اشتغال ارائه شد.

در این نشست تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد ماکو و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز منعقد شد.