به گزارش برنا،فریبا محمدلو در کارگاه آموزشی و هم اندیشی پیشگیری از وقوع تخلفات اقتصادی ویژه بانوان استان تصریح کرد: باید از تمام پتانسیل زنان برای پویایی اقتصادی جامعه استفاده کنیم.

وی بیان کرد: ایجاد اشتغال، زمینه سازی برای کاهش نگرش های منفی نسبت به حضور زنان در جامعه و اختصاص امکانات و اعتبارات لازم برای ارائه آموزش های لازم به زنان از جمله ضروریات استفاده از ظرفیت زنان در حوزه اقتصادی است.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری از فعالیت اقشار مختلف زنان استان در حوزه های اقتصادی خبر داد و افزود: 54 واحد صنعتی ، تولیدی و کارگاهی  در استان تحت نظارت زنان فعالیت می کند.

محمدلو ادامه داد : 200 تعاونی زنان با یک هزار عضو نیز در استان با محوریت اقتصادی فعال است.

وی گفت: همچنین 59 صندوق خرد روستایی و عشایر در استان با  480 میلیون تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال به زنان روستایی تسهیلات پرداخت می کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل تصریح کرد: بانوان استان از محل اشتغال فراگیر 15 میلیارد ریال و از محل اشتغال روستایی 65 میلیارد ریال تسهیلات اخذ کرده اند.

مدیر کل پیشگیری های اجتماعی تعزیرات حکومتی نیز در این کارگاه گفت: کسب و کار سالم در جامعه در گروه مشارکت افراد دارای دانش و مهارت معنا می یابد.

ویدا آزاد افزود: اولین گام برای اقتصاد سالم وجود افراد آگاه است که باید زمینه برای تربیت نیروهای دانا فراهم شود.

وی بیان کرد: نیمی از افراد جامعه را زنان تشکیل می دهند که با آگاهی از نحوه خرید و مصرف در جامعه می توانند نقش مهمی در ارتقای اقتصاد داشته باشند.

مدیرکل پیشگیری های اجتماعی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: زنان باید دانش هایی را کسب کنند که در خرید آگاهانه کالا، چگونگی هزینه کرد درآمد خانوار و محل تهیه کالاهای مورد نیاز به آنان کمک کند.

آزاد ادامه داد : در خرید ها باید به تمام مشخصات کالا که در بسته بندی آن قید می شود توجه کرده و کالاهای سالم و متناسب با درآمد تهیه شود.

در این کارگاه کارشناسان دانشگاهی گزارش هایی در خصوص تهیه میوه ها و سبزیجات ارگانیک و نحوه تشخیص سالم و ناسالم بودن این محصولات ارائه کردند.