به گزارش خبرگزاری برنا ؛ ناصر نبی زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری اجلاسیه 36 هنرمند خراسان جنوبی فردا ( 14 آذر ماه) با حضور دبیرکل سازمان بین المللی توسعه موطن در بیرجند خبر داد.

وی ادامه داد: این اجلاسیه با حضور خانواده شهدا و ایثارگران هنرمند برگزار می شود و فضل الشرفی یکی از مبلغان و مجاهدین کشور یمن از سخنرانان محوری این اجلاسیه خواهد بود.

مسئول کمیته هنری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی افزود: کنگره شهدا ظرفیت مناسبی برای شناسایی و شناساندن رفتار و منش شهدایی است که از جان گذشتند تا امروز این سطح از امنیت را در اختیار داشته باشیم.

وی اظهار داشت: فضای جامعه امروزه نیازمند هنر انقلابی است و توجه به هنر هنرمندان شهید نقش تعیین کننده ای در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برپایی 2 نمایشگاه مشق عشق و نقش عشق در برگزاری این اجلاسیه خبر داد و گفت: این نمایشگاه ها روز شنبه هفته آینده در نگارخانه های شرق و سرو بیرجند در معرض نمایش عموم قرار خواهند گرفت.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این اجلاسیه آرمان و راه شهدا را در جامعه گسترش دهیم و رابطه نزدیکی بین جامعه و شهدا برقرار کنیم.

دبیر اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان جنوبی هم با بیان اینکه مقاومت هسته اصلی برگزاری این اجلاسیه است، گفت: با توجه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب و نماینده ولی فقیه در استان مقاومت در این اجلاسیه محور خواهد بود.

مجید کریمیان افزود: هنر انقلابی در خدمت جبهه مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی قرار می گیرد.

وی از رونمایی چندین اثر فاخر از هنرمندان در این اجلاسیه خبر داد و اظهار داشت: قطعه سرود ملی هنر برای آسمان برگرفته از منشور هنر حضرت امام(ره) و سپاه محمد به عنوان برترین قطعه سرود کشور در اجلاسیه اجرا خواهد شد.

کریمیان از ارایه میثاق نامه جامعه هنری استان به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی خبر داد و گفت: در ادامه اجلاسیه از خانواده مرحوم سرهنگ سلطان پور به عنوان فعال عرصه جنگ نرم و هنر تجلیل خواهد شد.

اجلاسیه 36 شهید هنرمند خراسان جنوبی فردا (چهارشنبه) ساعت 18 در سالن ایثار بیرجند برگزار می شود.