به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ ایرج معزی در جریان این بازدید گفت: 6 بلوک از بلوک های 10 گانه پروژه احداث مجموعه فرهنگی برج طغرل در بهمن ماه امسال افتتاح می شود و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

معزی افزود: فاز نخست این مجموعه شامل 23 هزار مترمربع زیربنا 12 هزار مترمربع محوطه باز و 4هزار متر مربع مسیر پیاده رو  است که 70 درصد کل پروژه را شامل می شود.

وی با بیان اینکه تلاش برای تکمیل سالن آمفی تئاتر مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل ادامه دارد، از پیشرفت 60 درصدی این بخش از پروژه خبر داد و گفت: اگرچه بعید به نظر می رسد سالن آمفی تئاتر مجموعه با توجه به دشوار بودن فرآیند تامین و نصب تجهیزات لازم تا پایان بهمن ماه امسال تکمیل شود اما این خبر خوش را به شهروندان ساکن در منطقه 20 شهر تهران می توان داد که 3 سالن سینما همزمان با بهره برداری از فاز نخست پروژه افتتاح خواهد شد.

فرهاد افشار شهردار منطقه 20 در جریان این بازدید گفت: بهره برداری از فازهای آماده بهترین استراتژی در شرایط کنونی است این پروژه عمرانی جزئی از کلان سرمایه های شهر تهران محسوب می شود که بهتر است هر چه زودتر به بهره برداری برسد تا شهروندان بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.

افشار افزود: هماهنگی های لازم با اشخاص اثرگذار برای فعال کردن بخش های مختلف فاز یک انجام می شود تا با هم افزایی و توانمندی سرمایه های اجتماعی، اثربخشی این مجموعه افزایش یابد.

شهردار منطقه 20 به ظرفیت شهرری به عنوان قطب گردشگری زیارتی تهران اشاره کرد و گفت: فضاسازی برای وجود المان های تاریخی، مذهبی و گردشگری شهرری در این مجموعه فرهنگی که به عنوان بزرگ ترین مجموعه فرهنگی پهنه جنوب محسوب می شود، برای شناساندن پتانسیل های شهرری و جذب سرمایه گذاران تاثیر بسزایی خواهد داش

بر اساس این گزارش مجتمع فرهنگی- تجاری برج طغرل در زمینی به مساحت 41 هزار و 500 مترمربع و زیربنای 31 هزار و 500 مترمربع، در منطقه 20 واقع شده و توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، در مجاورت برج باستانی طغرل در حال ساخت است. ارتفاع ابنیه موجود در این مجموعه با محوریت چشم انداز برج طغرل طراحی شده و معماری حلزونی شکل آن نیز برگرفته از معماری این اثر تاریخی بر جای مانده از قرن چهارم هجری است. پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز 82 درصد فراتر رفته است.