علی رسولیان در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد افزود : در نشستی با دستگاه های نظارتی برنامه ریزی شد که با اجرای طرح های جدید ورود گسترده ای در دو بعد نظارت و کنترل بر بازار و نیز برخورد با گرانفروشی و احتکاربا هماهنگی دستگاه قضایی داشته باشیم.

وی اظهار کرد : در این راستا برای مدیریت بازار از همه ظرفیت استان اعم از اصناف، سازمان صنعت ، معدن وتجارت ، تعزیرات حکومتی وحتی بسیج استفاده می کنیم.

وی گفت : در عین آنکه از ابتدای سال هم بحث نظارت و کنترل بر بازار با جدیت دنبال شده و طی 8 ماهه گذشته حدود 245 هزار بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیع انجام شده است.

 وی عنوان کرد : در این مدت 59 پرونده احتکار، اختفا و امتناع مجموع به ارزش 328 میلیارد ریال تشکیل و رسیدگی شده و یا در دست بررسی است .

وی افزود : کل پرونده های وارده به تعزیرات حکومتی هم 26 هزار مورد است که در این مدت در مجموع با حساسیت و عملکرد مطلوب این اداره کل 28 هزار پرونده رسیدگی شده که عملکرد 108 درصد ی تعزیرات را نشان می دهد.

 وی ادامه داد : در این میان بزرگترین پرونده احتکار رسیدگی شده در حوزه های لوازم یدکی ، برنج ، حبوبات و لوازم خانگی بوده است.

رسولیان افزود : در کنار این اقدام اصناف هم در با اجرای هفت طرح مجزا اقدام به خودنظارتی و کنترل بر بازار نموده اند.

وی اظهار کرد: نظارت در حوزه نهاده های دامی و کشاورزی هم جدی تر ادامه می یابد .

 وی تصریح کرد : به منظور جلوگیری از هرگونه اجحاف و انجام کار تخصصی مقرر شده بازرسی در این حوزه با کمک و همکاری جهاد کشاورزی استان انجام شود.