به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ سلاحورزی در نشست  ستاد اقتصاد مقاومتی  لرستان ، اظهار کرد: بر اساس آمارها استان لرستان در زمینه سهولت فضای کسب‌وکار بدترین وضعیت را در بین استان‌های کشور دارد.

او افزود: با این وجود و بر اساس ۱۰ شاخص بانک جهانی لرستان در دو شاخص سطح مالکیت و الزام اجرای قراردادها (شاخص میزان تسریع یا زمان در رسیدگی به پرونده‌های تجاری) به ترتیب در رتبه‌های یازدهم و پنجم قرار گرفته است.

سلاحورزی خاطر نشان کرد: اتاق بازرگانی به‌عنوان مشاور ۳ قوه وظیفه دارد در راستای حل مشکلات بخش خصوص اقدام کند، اما نباید فراموش کرد که این اتاق به‌عنوان یک نهاد بخش خصوصی با توجه به اینکه دستگاه اجرایی نیست، قدرت اجرایی ندارد.

او  از حضور روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس مانند کمیسیون‌های صنعت، حمایت از تولید و اقتصادی در لرستان خبر و ادامه داد: تلاش می‌شود از این فرصت در جهت حل بخشی از مشکلات اقتصادی در سایه تعامل با قوا استفاده شود.

سلاحورزی  در خصوص مشکلات و چالش‌های پیش روی واحدهای تولیدی و صنعتی نیز بیان کرد : اگر چه بخشی از عوامل نهادی متأثر از فضای مقرراتی کلان است، اما نباید منکر تأثیر عوامل محیطی و بومی شد، چراکه بخشی از مسائل در جغرافیای استانی و شهرستانی قابل‌حل است.

اوبا بیان اینکه بخش قابل‌توجهی از مشکلات فعالان عرصه تولید و صنعت خارج از اختیار آنان است،  گفت: بر این اساس باید از همه ظرفیت‌ها در سطح استانی و کلان کشوری به‌منظور حل‌وفصل مشکلات بخش تولید و صنعت بهره برد.