به گزارش برنا از اراک « رضا رحمانی»  در بازدید از شرکت صنایع آذرآب اراک، افزود: نمونه توربین های 65 متری ساخت این واحد تولیدی در کمتر کشوری وجود دارد که این مهم نشان از ظرفیت بالای صنعتی استان مرکزی و کشور است. 

وی ادامه داد: در سال های اخیر آذرآب با مشکلاتی روبرو شده بود اما اکنون این شرکت با بیش از 70 ‌درصد ظرفیت اسمی فعالیت می کند و دولت این ظرفیت برجسته را از افتخارات کشور می داند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: حمایت از کالای ایرانی ملاک توسعه پایدار است و همه باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف جدی نگاه کنند.

رحمانی افزود: وزارت صنعت با تمام توان به مقوله حمایت از کالای ایرانی و ساخت کالاهای مشابه در داخل کشور توجه دارد و با تمام قد پشت سر تولیدکنندگان ایستاده است. 

وی ادامه داد: آذرآب امروز هزار تن تولیدات خود را وارد بازار می کند که حدود هفت برابر تولیدات ماه های قبل است و ظرفیت فعالیت بیش از این است. 

وی افزود: هر کجا که طرح های توسعه ای و ایجابی وجود داشته باشد باید بر اساس تکلیف و قانون از توان داخل استفاده شود و تاکنون از واردات کالاهایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد، جلوگیری شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص رفع موانع تولید در گروه تولیدی فولاد و نیشکر هفت تپه گفت: در این راستا با تدبیر صورت گرفته از سوی استانداری خوزستان، وزارت کشور، صنعت و کار، وضعیت به حالت عادی بازگشته است.