به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ براساس اعلام اداره کل هواشناسی لرستان  میزان بارش ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه های هواشناسی استان از ساعت ۹.۳۰ دقیقه۱۴  تاساعت ۹.۳۰دقیقه پنجشنبه  ۱۵ آذرماه به شرح ذیل است:

خرم‌آباد: ۱۵.۷میلیمتر

بروجرد:۱۰.۲میلیمتر

الیگودرز: ۰۰ میلیمتر

کوهدشت:۱۵.۷ میلیمتر

پلدختر: ۱۵.۰میلیمتر

دورود:۳.۵میلیمتر

الشتر:۹.۲میلیمتر

نورآباد:۱۰.۰میلیمتر

ازنا: ۰.۶ میلیمتر

رومشکان ۵.۲میلیمتر

ایمان آباد: ۸.۳ میلیمتر

سیلاخور:۱۱.۹ میلیمتر

سپیدشت : ۶.۷میلیمتر

ریمله ۱۰.۱ میلیمتر

شول آباد: ۸.۴ میلیمتر

دوره : ۱۷.۶ میلیمتر

برپایه  اعلام هواشناسی لرستان کمترین میزان بدون بارندگی متعلق به الیگودرز وبیشترین میزان بارش ها   نیز با ۱۷.۶ میلیمتر به دوره تعلق دارد.

همچنین بنا به گزارش پیش بینی مرکز هواشناسی لرستان ؛بارش برای روز پنجشنبه تا اواخر شب در همه نقاط استان به ویژه (رومشکان، پلدختر، سپیددشت، خرم آباد، شول آباد، الیگودرز، درود و نواحی از ازنا) از مقادیر قابل توجهی برخوردار خواهد بود که آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن رواناب های محلی را به همراه خواهد داشت.

با توجه به همراهی هوای سرد با این سامانه بارشی برای شهرهای سردسیر استان(شمال و شرق)، گردنه ها و جاده های کوهستانی و ارتفاعات مرکز استان، بارش برف پیش بینی می شود که موجب اختلال در تردد جاده ای می گردد.

طی این مدت وزش باد تا آستانه نسبتاً شدید خواهد رسید، مجدداً از ساعات بعدازظهر روز جمعه و تا بعدازظهر روز شنبه شاهد رگبار باران و برف در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

متوسط بارش در سطح استان بیش از 35  میلیمتر تخمین زده می شود که در برخی نقاط استان بارش به بیش از 50 میلیمتر خواهد رسید.

از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.