به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ امیری ظهرپنجشنبه   در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان با بیان این مطلب ؛ اظهار کرد: بر اساس قانون کسب و کار و به منظور ایجاد رقابت سالم برای افزایش کیفیت و تقویت سرمایه‌گذاران داخلی کشور، نهادهای خریدار به ویژه دستگاه‌های دولتی موظفند تمام محصولاتی که نیاز دارند از طریق سیستم الکترونیکی آگهی کنند و با یک رقابت آزاد افرادی که محصول را عرضه می‌کنند در مناقصه یا مزایده شرکت و محصولشان را عرضه کنند.

او با اشاره به عدم درج قیمت بر روی کالاها، افزود: هر جایی نرخ کالاها نصب نشده باید برخورد جدی صورت گیرد وتعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و اصناف در این رابطه ورود جدی باید داشته باشند.

امیری با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی قیمت‌ کالاها را مورد بررسی قرار دهند، تصریح کرد: همه کسانی که مسئولیت دارند، در چارچوب وظایف قانونی خود باید وارد عرصه شده و پیگیری کنند.

 او اضافه کرد:  همچنین بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی باید روی کالاهای تاریخ مصرف گذشته نظارت و کنترل داشته باشد و اگر به موردی برخورد کردند به صورت جدی پیگیری کنند.

امیری ضمن اشاره  به نرخ مواد لبنی ، گفت: برای تولیدکنندگان قیمت‌های مصوب تعیین شده است ودر راستای رعایت این نرخ‌ها، سازمان صنعت و معدن مکلف به نظارت و کنترل آنها است.

او  با تاکید بر اینکه قیمت‌های مصوب ابلاغی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان لازم‌الاجرا است، یادآورشد: هر جا که این نرخ‌ها رعایت نمی‌شود، سازمان صمت موظف به برخورد و معرفی به تعزیرات حکومتی است.

امیری خواستار برخورد با گران‌فروشان، کم‌فروشان، محتکرین و کسانی که خارج از شبکه فروش فعالیت دارندشد وگفت: کسانی که گران فروشی می کنند، کسانی که کم فروشی می کنند، کسانی که کالاهای خارج از شبکه می فروشند باید از سوی دستگاههای متولی شناسایی شده وبا آنها به صورت قانونی  برخوردشود.